Beraberliğe bonus prim yok!

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz, transferde kulübün menfaatleri için yeni kurallar uyguluyor. Eski başkan Dursun Özbek döneminde 'puan başına bonus' maddesini onaylamayan Cengiz, "Galatasaray'ın oyuncusu da bir puan için prim almaz." dedi.

Sabah gazetesinin haberine göre; Galatasaray'da 20 Ocak'ta sürpriz şekilde Dursun Özbek'i geçerek, başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Cengiz, kulüpte en önemli değişikliği transfer politikasında yaptı. 

Devre arasında alınan tek isim olan Japon futbolcu Yuto Nagatomo yeni başkanın kurallarına göre Sarı Kırmızılı kulübe imza attı. Yazın 10 yabancı transfer eden Sarı Kırmızılılar, bu oyuncularla yaptığı sözleşmelerde garanti maç başı ücretlerini puan başına bonus şeklinde değiştirmişti. Başta Gomis olmak üzere yeni transferler beraberlik halinde 4-5 bin Euro, galibiyette ise 12-15 bin Euro arasında değişen primlerle ödüllendirildi.

ŞAMPİYONLUĞA 150 BİN EURO
Dursun Özbek dönemindeki bu maç başı uygulaması Mustafa Cengiz'in tepkisini çekti. "Galatasaray her maçını kazanmaya oynar. Beraberliği hiçbir Galatasaraylı kabul etmez. Galatasaray'ın oyuncusu da bir puan için prim alamaz." görüşünü savunan Başkan Cengiz, koltuğa oturur oturmaz dediğini yaptı. 

NAGATOMO'YA PRİM MADDESİ KOYULMADI
Nagatomo ile imzalanan sözleşmeye puan için prim maddesi koyulmadı. 850 bin Euro garanti para kazanacak olan Japon sol beke maç başı herhangi bir ödeme sözü verilmezken, şampiyonluk halinde 150 bin Euro bonusla ödüllendirilecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.