Dursun Özbek'in 10 transferine inceleme başlatıldı!

Eski başkan Dursun Özbek'in yaptığı transferlerde bonservis bedellerinin açıklanandan daha yüksek olduğu iddialarına kayıtsız kalmayan Galatasaray, transferler için inceleme başlattı. Başkan Mustafa Cengiz, Dursun Özbek döneminde yapılan son 10 transfer için ayrı ayrı dosya açılmasını istedi.

Star gazetesinin haberine göre; Galatasaray'da eski başkan Dursun Özbek'in yaptığı transferler için geniş çaplı bir inceleme başlatıldı. 

Ndiaye'nin maliyetinin 7.5 milyon eurodan daha fazla olduğu ve 12 milyon euroyu bulduğu iddialarının ortaya çıkmasından sonra Mustafa Cengiz yönetimi bu transferle birlikte diğer futbolcular için de düğmeye bastı. 

ÖZBEK ÇEK DEFTERİYLE GİTTİ 
Cengiz'in inceleme talimatının ardından öncelikle Ndiaye transferi için soruşturma başlatıldı. Yöneticiler kulüpte profesyonel olarak çalışan kişilerle görüşerek, transferin nasıl gerçekleştiğini sordu. Çalışanların, "Bu transferle ilgili bizim bilgimiz yok. Başkan Dursun Özbek, çek defterini alarak Bizzat Ankara'ya gitti ve anlaşmaları yapıp geldi. Bize de herhangi bir bilgi verilmedi." dediği öğrenildi.

SIRADA 9 FUTBOLCU DAHA VAR 
Bunun üzerine inceleme genişletildi. Cengiz, San Kırmızılı takımın bu sezon Ndiaye dışında kadrosuna kattığı Gomis, Mariano, Maicon, Belhanda, Fernando, Feghouli, Dernayer, Latovlevici ve Carrasso için de çok geniş kapsamlı bir inceleme yapılmasını ve her futbolcu için ayn ayrı dosya tutulmasını istedi. Eğer transferlerde suistimal çıkarsa, kanunu işlem yapılacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.