Faruk Süren: Galatasaray toplumu emrivakiye gelmez

Galatasaray'ın efsane başkanlarından olan Faruk Süren, beIN Sports'a özel açıklamalarda bulundu. Mustafa Cengiz'i takdir ettiği ve Mayıs'ta da seçim olmasını beklediğini söyleyen Süren, şu an yıkık durumda olan Galatasaray Adası ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Faruk Süren'in sözleri şu şekilde...

ADAY OLMAYI HİÇ DÜŞÜNMEDİM
Ben Galatasaray'da görevimi yaptım. Hala yoğun bir şekilde ilgileniyorum. Galatasaray benim için bir yaşam biçimi. Fakat aday olmayı hiç düşünmedim. Mali yapıyla veya problemlerle ilgili değil bu. Dursun Özbek'ten mali yapıyı düzeltmesini bekledik ama gördük ki işler daha kötüye gitmiş. Ani bir kararla baskın seçim yapıldı. Bu karar toplumu rahatsız etti. Mustafa Cengiz'i kutluyorum, kendini ortaya attı. Şimdi kendisinden Mayıs'ta seçim yapmasını bekliyoruz. Bunun sözünü vermesi zaten seçilmesindeki en büyük tılsımdı. Galatasaray toplumu emrivakiye gelmez.

FATİH TERİM İLE ŞAMPİYONLUK ŞANSIMIZ ARTTI
Fatih Terim'in getirilmesi çok isabetli bir karar. Fakat bu sezon başında da yapılabilirdi. Tudor'da ısrar etmek hataydı. Galatasaray'ı çalıştırabilecek seviyede değildi. Dursun Özbek kendisini kurtarmak için Fatih Terim'i getirdi. Ona inandığı için değil. Ama çok iyi oldu. Fatih Terim ile şampiyonluk şansımız biraz daha arttı.

ADAYI HEP BİRLİKTE YIKTIK
Galatasaray Adası ne oldu? Hepimiz unuttuk. Adayı yıktık! Dursun Özbek yönetimi müracaat etti ve oradaki işletmeciyi çıkaramadıkları için yıktırma kararı aldırdı. Dünyanın herhangi bir yerinde böyle bir Ada var mı? Ortasından deniz geçen İstanbul'un göbeğinde bir adanız vardı. Bunun parayla karşılığı yok. Herhangi bir kulüp böyle bir şeye sahip miydi?

**Açıklamalar FutbolArena!dan alınmıştır.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.