Fatih Terim: Oynanan oyundan memnunum.

Teknik direktörümüz Fatih Terim, Ziraat Türkiye Kupası’nda 2-2 tamamlanan Atiker Konyaspor maçı sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Oynanan oyundan memnun olduğunu belirten İmparator, İstanbul'daki maçta da kazanmak için oynayacağımızı belirtti. Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde..

BU KADROYLA SONUNA KADAR GÖTÜRECEĞİZ
Ndiaye zaten yoku. Fernando’nun olmayacağı açık. Transfer süreci sona erdi. Paramız yok, zamanımız yok, emeğimiz çok bir transfer süreci yaşadık. İhtiyacımız var mıydı, evet. Ama şu anda işin transfer bölümü bitti. Bundan sonraki çıkacak 11'lerin herkes tarafından desteklenmesi gerekiyor. Bu kadroyla sonuna kadar götüreceğiz. Ndiaye’ye de hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyorum.

EN KISA ZAMANDA ARAMIZA DÖNECEĞİNİ UMUYORUM
Fernando üzerinde bir baskı hissediyor. Çünkü sadece o sakat. Her gün onların içinde bu baskıyı azaltmak için Portekiz’deki doktoruna gitmek istedi. Her gün bizle diyaloğu sürüyor. Transfer sürecinde her gün yeni isimlerin bahsi vardı. Şimdi de Fernando’nun ne zaman döneceği ile ilgili bahisler var. En kısa zamanda aramıza döneceğimi umuyorum

OYNANAN OYUNDAN MEMNUNUM AÇIKCASI
Kupayı da lig gibi görüyoruz. Az süre almış veya almamış oyuncularla oynadık. Onların da bu şansı değerlendirmeleri gerekiyor. Oynanan oyundan memnunum açıkçası. Bence zevkli bir maç oldu. Kaybedebilirdik, kazanabilirdik. Sonuç itibarıyla benim görmek istediğim; Pazar gününe bazı oyuncularımızı dinlendirelim hem de şans vermediğimiz oyunculara bu formayı mümkünse teslim edebilelim. Onlar da şanslarını kullanmak zorundalar. Konyaspor’u da tebrik ediyorum. Gomis orada üçüncüyü atsa buradan ikinci maça daha rahat dönebilirdik. Uzun süre oynamayan oyuncuların bazılarından aldığımız performans da iyiydi.

Galatasaray’ın oyun felsefesi olarak kendi seyircimiz önünde defans yaparak bu skoru koruyalım düşüncesinde değiliz. Oradaki maç da güzel geçecektir. Mümkünse her maçı kazanmak isteyen bir Galatasaray. Orada da kazanmak için oynayacağız.

YUTO İLE LATO, BİZDE 2 SOL BEK GİBİ GÖRÜNÜYOR
Üç sol bekimiz yok. Hakan Balta’yı sol bek addetmemek lazım. Bugün onu oynatmamızın sebebi hem geriye dönüşü olsun hem de ihtiyacımız olursa ondan faydalanalım. Yuto ile Lato, bizde 2 sol bek gibi görünüyor, korkulu rüya göstermeyecekler gibi görüyorum onları. İki bekinin devamlı gitmesini isteyen bizim anlayışımızda Hakan’ın orayı yapması çok zor. Ama zaman zaman stoper olarak da kullanabiliriz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.