Galatasaray'ın 1,65 milyon eurosu, Ndiaye ile uçtu!

Galatasaray, Badou Ndiaye'yi sattı ama tartışması bitmedi. Son olarak sarı-kırmızılı kulübün futbolcunun Stoke City'ye transferi için menajerine ekstradan 1 milyon euro vermesi eleştirileri beraberinde getirirken, kulübün fazladan yapılan ödemeleri istemesi gerektiği yolunda görüş bildirildi.

Milliyet gazetesinin haberine göre; Galatasaray, 7.5 milyon euro bonservisle aldıkları Senegalli futbolcuya ödedikleri 3 milyon euroluk peşinatın büyük bölümünün geri alınması gerektiği işaret edilirken, bu yapılmadı.

Galatasaray'da oynadığı dönem için Ndiaye'nin hak ettiği ücretin 1 milyon 375 bin euroya denk geldiği, geriye kalan 1 milyon 625 bin euronun oyuncudan neden talep edilmediğinin sorgulanacağı öğrenildi.

Galatasaray bir taraftan futbolcuyu satmak için menajerine 1 milyon euro para verirken, diğer taraftan da 1 milyon 625 bin eurosunu istememesi ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

MUSTAFA CENGİZ'DEN NDIAYE AÇIKLAMASI
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor'da katıldığı bir programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın yeni başkanı, 16 milyon Euro'ya Stoke City'e transfer olan Badou Ndiaye hakkında da önemli sözler kullandı.

Ndiaye'nin satılmasını istemediklerini belirten Cengiz, ''Biz Ndiaye'yi satmak hiç istemedik. Hocama ait söz, menajeri Ndiaye'yi öyle zehirledi ki...%10 komisyon istedi menajeri. 600 bin euro da imaj hakkı kalmış. Bunların hepsine hayır dedik. Fatih hocam Ndiaye ile görüşme yaptı. Ndiaye, ben Galatasaray'da kalmak istiyorum, sene sonunda şampiyon olmak istiyorum dedi. 3 gün geçti geçmedi, hocam aradı ve bu Ndiaye'yi zehirlemişler, gitmek istiyor dedi. Ndiaye denilen kardeşimiz bana gelmek istedi, ben stat dışına çıkardım tabiri caizse. Bana telefon açmaya başladı, nereden anladım, mesaj atmaya başladı devamlı. Aile fertlerimi de aramaya başladı, menajeri dahil. Gitmezsem oynamam demeye başladı'' sözlerini kullandı.

DANY VE CHEDJOU NEDENİYLE TRANSFER YASAĞI VARDI
Galatasaray'ın eski futbolcuları Dany ve Chedjou'ya olan borçları nedeniyle transfer yasağı aldığını söyleyen Mustafa Cengiz, ''Bir baktık Dany ve Chedjou'dan dolayı transfer yasağımız var. Görür görmez hemen Dany ve Chedjou'nun borcunu kapattık. Şakası yok bunun çünkü. Ödedik, bir baktık 19 milyon Euro sigorta borcu varmış. Onu ödedik, baktık vergi borcumuz var. 30 milyon TL'ye yakın para ödedik. Kız voleybol takımına aylardır para verilmemiş, onları verdik. Basketbol takımına verdik. 19 milyon TL SGK borcu verdik. Bunu hep biz ödedik'' dedi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.