Gomis rekor kırdı..

Bafetimbi Gomis, baygınlık geçirdiği Kasımpaşa maçında rekor kırdı. Maç başına ortalaması dokuz kilometre olan Fransız futbolcu, Galatasaray'ın 2-1 kaybettiği maçta tam 10.134 metre koşarak kendi rekorunu kırdı.

Fanatik gazetesinin haberine göre; Kasımpaşa maçının ilk dakikalarında baygınlık geçiren ve bir dakika sonra kendine geldikten sonra oyuna devam eden Bafetimbi Gomis, aynı maçta 10 bin 134 metre mesafe kat etti.

Galatasaray formasıyla 90 dakika oynadığı maçlarda ortalaması 9 km olan Gomis'in maksimum koşu mesafesi Kayseri'de 9.7 km idi. Bayıldığı ve tekrar ayağa kalktığı Kasımpaşa maçında 6 km hız ortalamasıyla mücadele eden Fransız forvetin sprint-depar mesafesi ise 265 metre oldu.

DAHA GÜÇLÜ DÖNÜYOR
Geçirdiği rahatsızlık anında milyonlarca futbolseverin yüreğini ağzına getiren Gomis için Fatih Terim maçın ardından, "Gerek doktor gerekse arkadaşların bana verdiği bilgi, bu durumdan sonra daha güçlü dönüyormuş. Çıkmak da istemedi. 3-5 saniye sonra tekrardan daha iyi dönüyormuş" ifadesini kullanmıştı.

AVRUPA'DA YANKILANDI
Gomis'in Kasımpaşa maçında bayılması başta İngiltere olmak üzere Avrupa basınında da büyük yankı buldu. Daily Mail: Eski Swanseali Gomis, maç sırasında bayıldı ama oyuna devam etmesine izin verildi. Daily Mirror: Vasovagal senkobun nedeniyle daha önce de maç ve antrenmanlarda bayılan Gomis dün de sahada yığılıp kaldı. Fox Sports: Daha önce de birkaç kez bayılan Gomis, yine bilincini kaybedip yerde kaldı. L'Equipe: Daha önce de birkaç kez bayılan Gomis yine aynı sıkıntıyı yaşadı. Yıldız oyuncu rahatsızlığının ardından oyuna geri döndü.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.