Küllerinden doğdular..

Fatih Terim’in göreve gelmesiyle Galatasaray’da, Tudor döneminde kadroda düşünülmeyen birçok isim kendine geldi. İmparator ile birlikte Selçuk İnan, Eren Derdiyok, Ryan Donk ve Sinan Gümüş gibi oyuncular yeniden hayata döndü.

Milliyet gazetesinin haberine göre; Galatasaray’da 4. Fatih Terim dönemi birçok futbolcuya adeta hayat verdi. Igor Tudor döneminde kadroda düşünülmeyen ve istenmeyen adam haline getirilen birçok isim, Fatih Terim'le birlikte yeniden kadroya döndü.

Galatasaray'da Fatih Terim idaresinde; Eren Derdiyok, Ryan Donk, Selçuk İnan, Sinan Gümüş ve Hakan Balta gibi isimler kadroya girmeye başladı. Tudor döneminde kadro dışı kalıp, lisansları bile çıkmayan Donk ve Hakan Balta ikilisi planlara yeniden dahil edildi. Benzer şekilde ilk 11 yolu kapalı olan kaptan Selçuk İnan, Eren Derdiyok ve Sinan Gümüş gibi isimler ciddi süreler almaya başladı.

Özellikle Selçuk, Donk ve Eren’in performansları göz doldurdu. Eren Derdiyok, Fatih Terim ile 3 lig maçında 3 gol atarken, Donk da ilk 11’e konuldu. Kaptan Selçuk İnan da Ndiaye ve Fernando’nun yokluğunda görevine geri geldi.

Bu kadro hamlelerinin gelmesinde bir diğer faktör, ekonomik koşullar oldu. Finansal Fair Play kurallarının etkisiyle maddi açıdan dikkatli olmak zorunda olan sarı-kırmızılılar, transfer yapamadığı için kadroda mecburi dokunuşlar yaptı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.