Marina Maljkovic: Oyuncularım ayrılmama izin vermedi..

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 17. haftasında sahasında Beşiktaş’a 81-80 mağlup olan Galatasaray’da başantrenör Marina Maljkovic karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Düzen dışı oynadığımızı belirten Maljkovic, milli aranın takıma iyi geleceğini de belirtti. Marina Maljkovic'in açıklamaları şu şekilde..

TARAFTAR VE YÖNETİM DESTEĞİNİ HAK ETMEMİZ GEREKİYOR
Bugün saha içine değinmeden önce taraftarlarımızdan aldığımız desteğe ve yönetimin tamamının bugün burada bizimle olmasına değinmek istiyorum. Bu bizim için çok önemliydi. Önümüzde bir milli takım arası var. Bu aranın ardından bu desteği hak etmek istiyoruz. Aynı taraftar ve yönetim desteğini hak etmemiz gerekiyor.

OYUNCULARIM AYRILMAMA İZİN VERMEDİ
Saha içine değinmek gerekirse; öncelikle Beşiktaş’ı kutlamalıyız. Beşiktaş geçen sezonki takımın neredeyse tamamını takımda tuttu. Bu da aramızdaki en büyük fark. Onlar geçen sezondan takımlarını elde tutarak geliştirmeye devam ettiler. Her antrenman ve maçta daha iyiye giden bir ekibe sahipler. Biz ise takımımızı tamamen değiştirdik. Kasım ayından Şubat ayına kadar ise kariyerimde daha önce hiç şahit olmadığım problemlerle karşı karşıya kaldım. Bu şekildeki problemler ne kulüp kariyerimde ne de milli takım kariyerimde daha önce başıma gelmişti. Hem saha içinde hem de saha dışında yaşadığımız sayısız problem vardı. Kasım ve Şubat ayları arasında geçen süre benim için de çok yıpratıcı oldu. Koçluk kariyerimin en zorlu dönemiydi bu. En sonunda ‘yeter’ tepkisini verdim ancak buradan ayrılmak yapılabilecek en kolay şey olurdu. Tüm problemleri geride bırakıp çekip gidebilirdim ancak bu en kolay yol olurdu. Bu süreçte oyuncularım ayrılmama izin vermedi. Çok fazla konuştuk, çok büyük sinir harpları yaşadık ama en basit çözüme gitmedim.

ARANIN ARDINDAN DAHA İYİYE GİDECEĞİMİZE İNANIYORUM
Bugün maçın büyük bölümünde oldukça düzen dışı oynadık. Bir noktada savaşmaya karar verdik ve öne de geçtik. Ancak ne hayatta ne de sporda böyle kazanamazsınız. Şimdi önümüzde milli takım arası var. Soyunma odasında oyuncularımın gözlerinin içine bakarak derdimi anlattım. Milli takım arasının ardından 15 Şubat’taki ilk antrenmanda hepsini daha istekli, arzulu ve başarıya aç şekilde görmek istiyorum. Bu aranın ardından daha iyiye gideceğimize inanıyorum. Özellikle EuroCup Women maçlarımız yaklaşırken bunu başarmak zorundayız.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.