Mustafa Cengiz: Yüreğimiz onlarla birlikte çarpar

Dün oynanan Atiker Konyaspor-Galatasaray maçını izlediği Bursa Yenişehir Galatasaray Taraftarlar Derneği'nde silahlı saldırıya uğrayıp hayatını kaybeden Aytaç Çalım'ın ailesini Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz yalnız bırakmadı. Mustafa Cengiz, Aytaç Çalım'ın cenaze törenine katılarak kederli ailesi ve yakınlarına destek olurken burada Galatasaray Televizyonu'ndan Esma Toker'e düşüncelerini aktardı. Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde.. 

YÜREĞİMİZ ONLARLA BİRLİKTE ÇARPAR
Dün Galatasaray için önemli görüşmeler için Ankara'daydık. Olayı gece 2 buçukta havaalanında öğrendim. Bütün asabımız bozuldu. Gece uyuyup uyumadığımı bile bilmiyorum. Neticede belki fanatizmin, futbol maçının dışında bir olay ama Galatasaray Taraftarlar Derneği'nde olan bir olay. Konya maçını izlerken Galatasaray maçı için orada bulunan bir insanın vefat etmesi bizi derinden yaraladı. Bizim mali sorunlarımız da var, bugün onunla boğuşacaktık. Paranın getirdiğini para ile götürebilirsiniz ancak canı asla geri alamazsınız. Çok üzüldük. Bu gerginlik hala üzerimizde var. Taraftara 'forma alın, maça gelin' diyoruz. Bunu diyen bizlerin taraftara sahip çıkması da gerek. Biz taraftarımızın ölüsüne de dirisine de sahip çıkıyoruz. Camia adına, Galatasaray arması ve ruhu adına temsilen buradayım. Acıyı paylaşmak elbette çok zor. Ateş düştüğü yeri yakar. Yenişehirliler ve Galatasaray taraftarları bilsin ki yüreğimiz onlarla birlikte çarpar. Onlar varsa biz varız. Onların her acısı bizim acımızdır.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.