Nagatomo transferinde Fatih Terim'in isteği!

Transferin son günü Inter'den sezon sonuna kadar kiralanan Yuto Nagatomo'nun transferinin perde arkasında Fatih Terim'in ikili ilişkilerinin olduğu ortaya çıktı. Transfer döneminde "Gerekirse kendi ilişkilerimizi kullanıp bir çare bulacağız." diyen İmparator, sol bek transfer için İtalya'daki bağlantılarını devreye soktu.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Galatasaray'ın ara transfer döneminin son gününde kadrosuna kattığı Nagatomo'nun, gelişinin perde arkasından Fatih Terim'in ikili ilişkileri çıktı.

Göreve geldiği ilk gün transfer çalışmaları için "Gerekirse kendi ilişkilerimizi kullanıp bir çare bulacağız." diyen Terim bunu uyguladı.

ASAMOAH VE BERNAT OLMAYINCA
Ara transferin sonlarına doğru İspanya'nın Real Betis Kulübü Nagatomo'ya teklifte bulundu, ardından hem oyuncu hem de kulübü Inter ile anlaştı. Sol bek takviyesi talep eden Fatih Terim, Asamoah ve Bernat olmayınca bu noktada Nagatomo'yu gündemine aldı.

Ancak oyuncunun Real Betis'e imza atmak üzere olduğu Galatasaray yönetimi ve Terim'e iletildi. Bunun üzerine Terim bizzat kendisi devreye girip Inter Kulübü yöneticileriyle görüştü.

BEKLENENDEN DAHA UCUZA
İtalyanlar Terim'i kırmayıp, "Real Betis ile kontrat imzalamadık. Oyuncu ile anlaşırsanız, sorun yok." dedi.

Ve Fatih Terim, bu kez Nagatomo'yu ikna etmek üzere telefon trafiği yaptı. Japon oyuncuya, Galatasaray'ın şartlarını, mevcut durumunu, hedeflerini anlatıp, kendisini takımında görmek istediğini belirtti.

İtalya'daki saygınlığını bildiği Terim'in doğrudan kendisini aramasından etkilenen Nagatomo, Real Betis yerine sezon sonuna kiralık olarak Galatasaray'a gelmeye karar verdi. Ve bu transfer, İspanyolların teklifindekinden daha az maliyetle, yani 700 bin Euro kiralama ve 5 aylığına 850 bin Euro oyuncu ücretiyle gerçekleşti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.