Özbek yönetimi 3bin lirayı ödemedi, Galatasaray icralık oldu!

Galatasaray’da geçmiş dönemlerde biriken ödemelerin zamanında yapılmaması nedeniyle kulüpte yaşanabilecek olası bir haciz rezaletinin son anda önlendiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde basında çıkan Dursun Özbek yönetiminin Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’ın babasına 200bin Euro komisyonu adeta yetiştirme bedeli gibi tek kalemde ödediğine dair haber büyük yankı uyandırmıştı.

Gazete Habertürk'ten Erhan Telli'nin haberine göre; Sneijder’ın babasına bonkör davranan Dursun Özbek yönetiminin son 2.5 yıl içinde Anadolu kulüplerine altyapıdaki transferlerden oluşan ve aralarında ‘yetiştirme bedelleri’ de bulunan borçları ise ödemediği öğrenildi. Bu yüzden icra bildirimleri ile karşı karşıya kalınırken, Mustafa Cengiz yönetimi topluca ödemeleri gerçekleştirerek borçları temizledi. 

HUKUKİ İŞLEM BAŞLATTILAR 
Alacaklıların arasında birçok 2. ve 3. lig kulübünün bulunduğu, rakamları da 3 bin TL ila 15 bin TL arasında değiştiği öğrenildi. Eski yönetimin yapılan çağrılara duyarsız kaldığı, alacaklarını tahsil etmek isteyen kulüplerin son çare olarak icra yoluna başvurdukları bildirildi. Önceki gün teker teker ödeme yaparak toplam 200 bin TL’yi bulan borcu kapatan yeni yönetim, haciz girişiminin de önüne geçti. 

Yönetim daha önce futbolcu alacaklarının önemli bir bölümü ve personelinin Şubat ayı maaşlarını yatırmıştı. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.