UEFA'nın incelemesi tamamlandı!

Galatasaray Sportif AŞ'nin yeni dönem için UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Araştırma Komisyonu tarafından incelenmesi tamamlandı. Gelen haberlere göre yapılan inceleme sonucunda Galatasaray'ın taahhüt ettiği başa baş harcamalar konusunda kurallara uyamadığı tespit edildi. UEFA adına denetimler gerçekleştiren komitenin, 1+1 yıllık cezanın ikinci bölümünün uygulanması için tavsiye verdiği belirtildi. Başkan Cengiz, 9 Mart'ta Nyon'a gidip UEFA'ya savunma yapacak.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; gerçekleştirilen denetimler sonrasında Galatasaray'ın taahhüt ettiği başa baş harcamalar konusunda kurallara uyamadığı tespit edildi. Bu nedenle 2016'da verilen Avrupa'dan 1+1 yıl men cezasının ikinci bölümünün uygulanması için tavsiye kararı verildiği bildirildi. Başkan Mustafa Cengiz'in ise bu gelişmeler sonrası kolları sıvayıp yeni bir ceza gelmemesi için çalışma başlattığı kaydedildi. Başkanın gerekli donelerin toplanması için hukukçulara talimat verdiği ve 9 Mart'ta bir heyetle birlikte Nyon'a giderek UEFA'ya savunma vereceği ifade edildi. Ocak 2011-Kasım 2017 tarihleri arasında Sportif AŞ'nin 298 milyon Euro zarar ettiği ortaya çıktı. 

Son 6 aylık Sportif AŞ bilançosunda 116 milyon TL zarar açıklayan sarı-kırmızılı kulübün sermaye artırımı yapmaktan başka çaresi kalmadı. Sermaye artırımına SPK'dan onay çıkarsa bilançoda 150 milyon TL artı hanesine yazılacak. Üç aylık süreçte Galatasaray'ın ödemesi gereken 20 milyon Euro'dan fazla banka kredisi var. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.