BSL | Son bölümde kopan maç..

Türkiye Kupası ve All-Star etkinlikleri nedeniyle yaklaşık 2 hafta ara verilen Basketbol Süper Ligi'nde normal sezonun 19.haftasında Galatasaray Odeabank deplasmanda Fenerbahçe Doğuş ile karşılaştı. Ülker Arena'da oynanılan karşılaşmada başabaş geçen ilk 35 dakikanın ardından son çeyrekteki yorgun düşen Oktay Mahmuti'nin öğrencileri sahadan 80-60'lık skorla mağlup ayrıldı. 

Galatasaray Odeabank zorlu mücadeleye Jordan Taylor, Dwight Hardy, Caner Topaloğlu, DaJuan Summers ve Richard Hendrix beşiyle başladı. Karşılaşmada ilk sayılarımız Richard Hendrix’in basketiyle geldi. Maçta ilk üç dakikalık bölüm 2-2’lik eşitlikle geçildi. İlk çeyrekte televizyon molasına Galatasaray Odeabank 2-4 önde giden taraf oldu. Maçın ilk beş dakikalık bölümü 6-6’lık eşitlikle geride kaldı. Mücadelenin ilk çeyreğinde son üç dakikaya girilirken liderlik 11-9 Fenerbahçe Doğuş lehine el değiştirdi. İlk çeyrek sonunda ev sahibi ekip 18-13 önde olan taraftı. İkinci çeyrek karşılıklı sayılarla başlarken bu çeyrekte ilk üç dakika sonunda Fenerbahçe Doğuş skorda 23-17 önde olan taraftı. İkinci çeyrekte ilk dört dakika geçilirken Oktay Mahmuti molasına başvurdu (25-19). Molanın ardından iki ekip de karşılıklı sayılar bulmaya devam ederken son üç dakikaya ev sahibi 35-27 önde girdi. Galatasaray Odeabank’ın yakaladığı 0-5’lik seri sonrasında bu kez Fenerbahçe Doğuş molasına gidildi (35-29). Dwight Hardy’nin çeyrek sonunda sorumluluk almasıyla farkı tek hanelerde tutmayı başaran Galatasaray Odeabank, ilk yarının son hücum fırsatından yararlanamadı ve soyunma odasına 37-31 geride gitti.

İlk yarı sonunda en skorer oyuncumuz 7’şer sayıyla Dwight Hardy ve DaJuan Summers olurken Adas Juskevicius, Richard Hendrix ve Alex Renfroe 4’er, Jordan Taylor 3 ve Ege Arar 2 sayıyla oynadılar.

Üçüncü çeyrek başında Caner Topaloğlu ve Dwight Hardy’den gelen sayılarla ilk iki buçuk dakika 40-36’lık skorla geçildi. Bu çeyrekte ilk dört dakika geride kalırken Hardy ve Hendrix’in sayılarıyla gelen 0-5’lik seri sonrası skor 43-41’e geldi. Televizyon molasına ev sahibi Fenerbahçe Doğuş 46-41 önde girdi. Üçüncü çeyrekte son üç dakikaya girilirken Fenerbahçe Doğuş 50-41 önde kalmaya devam etti. Son çeyreğe Galatasaray Odeabank 56-51 geride girdi. Son çeyreğin ilk iki dakikalık bölümü 60-51’lik skorla geçildi. Dördüncü çeyreğin ortasında hücumda üst üste isabetler bulan ev sahibi farkı çift hanelere taşımayı başardı ve skoru 68-54'e getirdi. Oktay Mahmuti bu noktada molasına başvurdu ancak çeyreğin geri kalan bölümünde farkın azalmasına izin vermeyen ev sahibi, karşılaşmadan 80-60'lık skorla galip ayrılan taraf oldu.

Karşılaşmada en skorer oyuncumuz kaydettiği 21 sayıyla Dwight Hardy olurken DaJuan Summers 11 sayıyla çift hanelere çıkan bir diğer oyuncumuz oldu. Richard Hendrix 8, Alex Renfroe ise 7 sayı ürettiler.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.