Erol Özmandıracı: Galatasaray markasını üst sıralara taşıyacağız

Galatasaray Spor Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerinden Erol Özmandıracı, GS TV'ye Espor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yönetim Kurulu Üyelerimizden Erol Özmandıracı’nın açıklamaları şu şekilde...

ESPOR EKONOMİSİ İLERİDE 5 MİLYAR DOLAR SEVİYESİNE GELECEK
Espor için kiminle konuşursam konuşayım ‘bu nedir, ne değildir?’ şeklinde sorular alıyorum. Espor, oyun firmaları denetiminde düzenlenen, profesyonel ligleri ve profesyonel oyuncuları olan bir spor dalı. Aslında bu halı sahada futbol oynamakla Süper Lig’de futbol oynamak gibi. Takımlar bir antrenmandan geçiyor, her takımın hocası var. Rekabeti olan bir oyun. Zaten 2022 Kış Olimpiyatları’nda da resmi bir branş olarak sahne alacak. Bir sonraki olimpiyatlarda da resmi olması için çaba sarf ediliyor. Birkaç sene sonra bir milyar insanın ilgisini çekeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bugün dünyada Espor ekonomisi 700 milyon dolar seviyesinde ve ileride 5 milyar dolar seviyesine geleceği konuşuluyor.

SALONU DAHA KULLANIŞLI BİR HALE GETİRMEYİ İSTİYORUZ
İlk yönetim kurulu toplantısındaki önerim Galatasaray olarak Espor’a yönelmekti. Salon projemizin yeteri kadar makul olmadığını gördük. Basketbolda ligde senede 15-20 defa iç sahada maç oynuyorsunuz ve bu, salonun tek başına basketbolla yeterli kalmasının mümkün olmadığını gösteriyor. Sayın başkanımızın da desteğiyle şu anda bu şekilde ilerlemeye çalışarak salonu daha kullanışlı bir hale getirmeyi istiyoruz. Bir futbol maçıyla basketbol ve Espor maçlarının aynı günde ve aynı yerde olması muhteşem bir şey. Espor 365 gün yaşayabilecek bir spor dalı. Salonun çok katmanlı olmasını öngörüyoruz. Doluluk çok önemli. Şu anda 15.000 kapasiteli bir salon olmasını istiyoruz. Boş alan üretmeyelim, dolu alan üretelim istiyoruz. Dersimize iyi çalışıyoruz. İnşallah bu yönetim dönemimizde buranın hafriyatına­ başlayacağız.

GALATASARAY MARKASINI ÜST SIRALARA TAŞIYACAĞIZ
Şu anda aktif olarak iki tane lig var; League of Legends ve Wolfteam. Wolfteam’in teklifi üzerine biz de orada takımımızı oluşturduk. Wolfteam, Türkiye’de en çok oynanan ikinci oyun diyebiliriz. İlk haftada ikide iki ile çok başarılı bir başlangıç yaptık. Orada da finale kadar gidip şampiyon olmak istiyoruz.

League of Legends liginde Eylül ayında bir sezon daha olacak. O sezona daha güçlü girmeyi düşünüyoruz. Dünyada da önemli bir sıralaması var Wolfteam’in. Türkiye’de kalıcı bir lig olacağını düşünüyorum. Bir yandan da FIFA takımı kurduk. Son yıllarda dünyadaki büyük futbol kulüplerinin EA Sports oyunlarına yakın durduğunu biliyoruz. Biz de 128 takımın katıldığı iki ayakta finale doğru gidiyoruz. İngiltere’de inşallah turnuvaya katılacağız. Çok iyi bir takımımız var. Galatasaray markasını gelecek senelerde en üst sıralara taşıyacağız. FIFA, dünyaya daha kolay açılan bir kapı. Oradaki başarılar bizi dünyada çok ileri sıralara taşıyacağını düşünüyorum. Bununla beraber League of Legends takımı kurmak için yönetimimizden onay çıktı. Geçtiğimiz sene Fenerbahçe şampiyon olmuştu, biz de en az onlar kadar güçlü bir takım kurmaya çalışıyoruz. Kış sezonuna çok iyi bir takımla gelip şampiyon olmak istiyoruz.

MOBİL OYUNU TÜRKİYE'DE İLK KURAN TAKIM OLMAK İSTİYORUZ
Konsol oyunları daha çok gençlere hitap ediyor. Ancak mobil üzerinden çok daha geniş kitlelere ulaşabiliyorsunuz. Şu anda Çin’de oynanan mobil oyunlar normal bilgisayar konsollarını geçmiş durumda. Mobil oyunu Türkiye’de ilk kuran takım olmak istiyoruz. Seneye bildiğim kadarıyla 14 yeni lig kurulacak ve biz de 14 tane takım kurmak istiyoruz. Oyun firmalarının bize bu konuda sponsor olmalarını istiyoruz.

Türkiye’nin bütün büyük markaları Espor’un içinde olmak istiyor. Türkiye’de futbol ve basketbola sponsor olan markalar ‘Biz bu sporun neresinde olabiliriz?’ diye düşünüyor. Yeni jenerasyon tamamen Espor’a ilgili durumda. Gelecek yıllar içinde büyün sponsorluk markaları Espor ile ilgilenecekler. Örneğin Bahçeşehir Üniversitesi, League of Legends’taki en önemli takıma sponsor oldu ve ayrıca burs da veriyor.

Galatasaray Spor Kulübü’nde bu kadar motive bir yönetim kurulu görmedim. En son basketbol maçına başkanımız ve birçok yönetim kurulu üyemiz de geldi. ­Taraftarlarla da olan bu birliktelik inşallah gelecek senelerde daha fazla meyvesini verecek diye düşünüyorum.

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Ömer Cansever Bey özellikle kadın takımımız ve altyapısıyla ilgili özel çalışmalar yapıyor. İnşallah bugün de A takımımız EuroCup Women yarı final maçını kazanıp finale kalacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.