Futbolcu cezaları Özbek'ten tahsil edilecek!

31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Genel Kurul öncesinde Galatasaray Spor Kulübü tarafından Denetim Kurulu raporu resmen açıklandı. Dün gece yayınladığımız yazımızda belirttiğimiz üzere eski başkan Dursun Özbek'in kulübe kestiği senetler, hisselere koyduğu rehinler, gelirlere konulan ipotekler, görev süresi boyunca verdiği paradan işlettiği faizler ve otel konaklamalarına dair dökümanlar resmi olarak tüm üyelerle paylaşıldı. Ancak ilgili raporlarda yönetimin karşı hamleleri de mevcut..

Mart ayında büyük bir katılımla gerçekleştirilecek olan Genel Kurul'da bilindiği üzere Dursun Özbek yönetimi mali ve idari anlamda ibra oylamasına çıkacak. Açıklanan tablolar doğrultusunda 31 Mart'ta gerçekleştirilecek Genel Kurul'da yaşananları kestirmek zor. Ancak mevcut raporda Galatasaray Spor Kulübü adına Denetim Kurulu'nun yazdığı bazı kalemler dikkat çekici. Galatasaray'dan alacaklarına yönelik 90milyon TL'lik senet kesen ve Emlak Konut'tan gelecek olan gelire temlik koyan, 27milyon TL değerindeki hisselere de rehin koyup bunun resmi noter ücretini de kulübe fatura eden Dursun Özbek'ten futbolculara yönelik alınan/uygulanan cezalar tahsil edilecek

Futbolculardan doğan hükümlülükler nedeniyle daha önce ilgili kurullarca verilen ve yine Dursun Özbek yönetimi tarafından futbolculara kesilen ancak uygulanmaya konulan para cezaları dahil olmak üzere Galatasaray Spor Kulübü, eski başkanı Dursun Özbek'ten toplamda 27.294.424 TL alacağı bulunmaktadır.

İşte raporun o kısımları;
Dursun Özbek’in 2016-17 döneminde futbolculara kesilen 5.704.625,00 euro ve 1.535.190,00 TL olmak üzere 27.985.824,74 TL ceza mutabakatı bulunmaktadır. Verilen bu cezaların, rapor tarihi itibarıyla sözleşmesi feshedilen ya da sona eren futbolculara ait toplam 18.817.146 TL (3.827.252 euro ve 1.535.190 TL) tutarındaki kısmı Özbek’in vermiş olduğu teminat nedeniyle, Özbek’ten alacaklar hesabına sınıflanmıştır.

4 Ağustos 2015 tarihli Sportif AŞ Yönetim Kurulu’nda oluşturulan disiplin yönetmeliğine istinaden futbolculara toplam 8.477.278 TL (1.877.373 euro) tutarında ceza tahakkuk ettirilmiş ve giderlerden mahsup edilerek muhasebeleştirilmiştir. Bu cezalar halen futbol takımının oyuncusu, futbolculardan alacak olarak taşınmaktadır. Ancak, söz konusu bakiyelerin tahsil edilememesi durumunda ilgili alacak Eski Başkan Dursun Özbek’in vermiş olduğu şahsi kefalet sebebiyle kendisinden tahsil edilecektir

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.