Johan Elmander: Galatasaray için çalışıyorum!

Ocak ayında futbolu bırakan Johan Elmander uzun süren sessizliğini bozdu. İsveç'in ünlü Aftonbladet gazetesine özel bir röportaj veren yıldız isim Galatasaray'da hangi göreve başladığından futbolu neden bıraktığına kadar birçok konuda samimi ifadeler kullandı. Futbolu bırakmasının ardından idmanlara devam ettiğini belirten Elmander, "Bazen günde iki kez yapıyorum. Kendimi güçlü hissediyorum" diyor. Röportajı yapan gazeteci, Elmander'in mutlu gördüğünü söylerken yemek olarak vejeteryan tercihte bulunduğunu ifade etti.

FUTBOLU BIRAKMA SEBEBİM SAĞLIK
Maçlar esnasında sersem gibi oluyordum. Bazen çift bile görüyordum. Maçtan sonra baş ağrısı oluyor ve uzun süre de geçmiyordu. Şu anda tekrar iyi bir uyku çekebiliyorum. Helsinborg maçında kariyerimde ilk kez sahada "Acaba ben burada ne yapıyorum" diye hissettim. Oyun iyi gitmiyordu ve ben vazgeçtim, ki bu benim stilim değildir. İşte o zaman karar verdim.

KULÜPTE KARMAŞA VARDI
Kulüpte birçok kargaşa vardı. Bunlarla baş etmek kolay değildi. Ben orada futbol oynamak için bulunuyordum, kulübün değişik parçaları arasında barışı sağlamak için değil. İdmanlara gitmek kolay değildi. Kulüpte bazı oyuncularla problem yaşıyordum. Benim hakkında çılgınca şeyler söylüyorlardı. Bununla bir problemim yok. Herkes herkesi sevmek zorunda değil. Şu anda Örgryte daha iyi durumda. Birçok problem halledilmiş. İyi bir kadro ve teknik adam var. Taraftarlar bana karşı gayet iyilerdi, evime kadar geldiler. Bazen arabadayken gelip sevgi gösterilerinde bulunuyorlar. Çocuklar benimle fotoğraf çekilmek istiyor.

İSVEÇ'TE YAPMAYI PLANLADIĞIM ŞEYLER VAR
Göteborg'da yaşamayı çok seviyorum. Tekrar İsveç halkı ile iç içeyim. Süpermarkete girip insanlarla konuşuyorum. Ne istersem yapıyorum. Kızlarımla ve eşim Amanda ile daha fazla vakit geçiriyorum. Ayrıca üzerinde çalıştığım birkaç proje var. Alingsas'ta bir futbol okulu projesine başladım. Ayrıca yapmayı planladığım birkaç şey daha var. Bunlar beni konfor alanımdan çıkarıyor. Merak, biraz korku ve rahatsızlık. Oyuncuyken böyle biri değildim. Ama yeni sayfalar açmak gayet keyifli hissettiriyor.

GALATASARAY'DA ANTRENÖRLÜK
Bence futbolu bırakmış elit futbolcular için bu kurslara gitmek biraz çılgınca. Orada iyi bir eğitim var. Burada soru, acaba kursa katılmak için yeteri kadar zamanınız var mı? Ben yine de yazılacağım. Galatasaray'da eski teknik direktörüm Fatih Terim ile bir görüşme gerçekleştirdim. Antrenörlük rolü için önce kursa gitmemin daha iyi olacağını düşündük. Ayrıca ailemle birlikte çok sık yer değiştirmiştik. Şimdilik burada olmak bizim için daha iyi.

Galatasaray'ın şu anki teknik ekibi benim forma giydiğim dönemle neredeyse aynı. Taraftarlar da benim tekrar geri dönmemi istiyorlar. Harika bir kulüp. Bunun bir parçası olmak benim için mutluluk verici.. Evet, şuanda Galatasaray için çalışıyorum. Kuzeyden transfer edebileceği oyuncuları gözlemliyorum. Galatasaray gibi büyük bir kulübün standardında zorluk yaşamayacak birilerine bakıyorum. Bu bölgede bu özellikle birkaç futbolcu var.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.