Borsada tek kazandıran Galatasaray oldu!

Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri arasında yılın ilk çeyreğinde yatırımcısına tek kazandıran, Galatasaray oldu.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bu yılın ilk çeyreğini yüzde 13,4, mart ayını da yüzde 18,2 yükselişle tamamlayan Galatasaray, her iki dönemi de ilk tamamlayan tek spor şirketi oldu.

Bu yılın ilk çeyreğinde Fenerbahçe’nin hisseleri yüzde 1,4, Beşiktaş’ın hisseleri yüzde 8,8 azalış kaydetti. Hisseleri yüzde 9,5 değer kaybeden Trabzonspor’un hisseleri ise söz konusu dönemde yatırımcısına en fazla kaybettiren spor şirketi oldu.

Halka açık 4 spor şirketi arasında en fazla piyasa değerine Galatasaray sahip... Sarı-kırmızılılar yılın ilk çeyreğini 1 milyar 285 milyon 200 bin lira piyasa değeriyle tamamladı. Sarı-kırmızılıları 980 milyon 780 bin lira piyasa değeriyle  Fenerbahçe, 895 milyon 200 bin lira  piyasa değeriyle Beşiktaş ve  199 milyon lira piyasa değeriyle Trabzonspor takip etti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.