"Bu taraftarı bir daha üzmeyelim!"

Süper Lig'de 27. haftaya lider başlayan ancak Gençlerbirliği yenilgisi ile zirveyi kaybeden sarı-kırmızılılar için mağlubiyet sonrası beklenmedik bir geri dönüş yaşandı. Taraftarlar, moral vermek için takımı havaalanında adeta şampiyon gibi karşıladı. 

Vatan Gazetesi'nin haberine göre; taraftarın liderliğin kaybedilmesine rağmen gece yarısı kendilerini karşılaması özellikle yabancıların hayranlığını kazandı. Şaşkına dönen oyuncular "Böyle destek bulunmaz. Gece yarısı bile buraya gelen taraftar şampiyonluğu da hak ediyor." sözleri ile inançlarını da dile getirdi. 

Gece geç saatlerde Ankara'dan İstanbul'a dönen Galatasaray kafilesini çok sayıda taraftar Atatürk Havalimanı'nda karşıladı. 90+2'de Alper Uludağ'ın golü ile yıkılan Galatasaraylı oyuncular, taraftarın desteği ile kendine geldi. Pankart açan taraftarlar "Siz şampiyonluğa inanın. Gerisini bize bırakın" ve "Ne krediniz biter bizde, ne de şampiyonluk inancımız" sloganları ile takıma destek oldu. Saat 01.00'de Galatasaray kafilesi havalimanından çıkarken ise taraftarın tezahüratları daha da arttı. Yanan meşaleler eşliğinde taraftarlar tek tek tüm futbolculara moral verirken oyuncular ise gördükleri destek karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

ANLAMINI SORDULAR
Liderliğin kaybedildiği maçın ardından verilen bu destek sonrasında özellikle yabancı oyuncular bir hayli şaşkındı. Tercümanlara tezahüratların anlamlarını soran yabancı oyuncular sonrasında ise "Bu taraftarı bir daha üzmeyelim. Böyle destek bulunmaz. Bizim için gece yarısı buraya kadar gelen taraftarlar şampiyonluğu da hak ediyor" sözleri ile duygularını paylaştı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.