Fatih Terim: Cimbom'un başı taraftarıyla dik yürür

İmparator Fatih Terim, Beşiktaş maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Galibiyeti hak ettiğimizi belirten İmparator, daha farklı bir skorun çıkabileceğini de belirtti. Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde...

ÖNEMLİ BİR RAKİBİ YENDİK
Maçın hakkını verdik mi? Verdik. Futbolun hakkını verdik mi? Açıkçası verdik. Emeğimizi, alın terimizi verdik mi? Verdik. Ruhumuzu sahaya koyduk mu? Koyduk. Dualarımız kabul oldu mu? Oldu. Daha çok atabilir miydik? Atabilirdik. Hak ettik mi? Sonuna kadar hak ettik. Tüm oyuncularımızı, teknik ekibimi, emeği geçen herkesi kutluyorum. Galatasaray gibi oynayarak, inanarak oynadığımız için çok mutluyum. Elbette 50 bin inanmış yüreğe de buradan çok teşekkür etmek istiyorum. Cimbom’un başı taraftarıyla dik durur, dik yürür. Bundan sonraki maçlarda da Allah yardımcımız olsun. Beşiktaş’ın en etkili tarafı rakip sahada fazla kalmasıydı. Bugün bunu biz önledik. Bizim alanımızda Beşiktaş’ın fazla kalmasına izin vermedik. Bugün her hattıyla hak eden bir Galatasaray vardı. Kaldı 270 dakika. İnşallah bu 270 dakikayı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Farklı olabilir miydi? Evet daha çok atabilirdik. Beşiktaş hakikatten çok iyi bir kadroya sahip. Sadece iyi kadro değil, Şenol Hoca’nın da bu kadronun iyi olmasında çok emeği var. Önemli bir rakibi yendik. Bu, oyuncularıma güven verecek. Beşiktaş ligin tartışmasız en iyi kadrosuna sahip. Hakemi de kolay olmayan işini doğru yaptığı için kutluyorum.

MARİANO VE LİNNES'E NAZARIM DEĞDİ
Mariano ve Linnes’e nazarım değdi. Birinin ayağı, diğerinin de krampon yarası var. Bayağı oyulmuş. İnşallah Akhisar maçına kadar düzelirler. İki tane ciddi, profesyonel ve iyi insan olan bekimiz var. Sol bek Yuto’yu söylemiyorum zaten. O maşallah her daim zekasını, ruhunu veriyor zaten.

DEFANSIN GÖBEK KISMI BENCE BUGÜN ÇOK İYİYDİ 
Bu kadar sıkıntı içinde her oyuncuya anormal derecede ihtiyacımız var. Daha evvel de bunu ifade etmiştim. Bizim öyle çok fazla alternatifimiz veya birkaç oyuncunun haricinde sahaya sürebileceğimiz çok alternatifimiz yok. Maicon da bugün sahanın en iyilerinden bir tanesiydi. O gün ona davrandığımız şekil doğruydu. Seyircimizden de onu tekrar bağrına basmasını istemiştik. Serdar’ın yokluğunu da Denayer ile aratmadılar. Defansın göbek kısmı bence bugün çok iyiydi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.