Mustafa Cengiz: Biz UEFA'ya her hafta bilgileri güncelliyoruz

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, 1905 GSYİAD Seçimli Olağan Genel Kurulunda tekrar başkan seçilen Metin Öztürk ve ekibine mazbatalarının verildiği törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. UEFA'ya her hafta bilgi gönderdiklerini belirten Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde... 

BÜTÜN RAKİPLERİMİZ DEĞERLİLER 
Biz sahada dürüst, mert, adil oyundan yanayız. Bütün rakiplerimiz değerliler. Türk spor camiasını bir bütün olarak düşündüğümüzde bunun içinde değerli, büyük parçalar var. Biz bu büyük parçalardan biriyle karşılaşacağız. Şunu unutmayalım ki bu toplumu oluşturan sosyal paydalar ve paylaşımlar ulusu oluşturan çimentodur. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Akhisarspor, Kütahyaspor da bu bütünün parçalarıdır. Bu parçalar içinde birisi daha büyük, birisi daha etkin olabilir. Ama hepsi kendi içinde çok değerlidir. Biz bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe binlerce amatör sporcuyu spor kulübü olarak bünyesinde barındırmakta ve ulusa hizmet etmektedir. Her zaman bu yarış içinde ipi göğüsleyen biz olmak istiyoruz. Biz bu yarışta camiamızın, taraftarımızın desteği ile ipi en önde göğüslemek için mücadele edeceğiz. Şişman kadın sahneye çıkmadan opera bitmez. Son düdüğün çalınması gerek. O zaman inşallah haklı olarak biz şampiyon oluruz. Bunu temenni ederim.

Ben camianın birlik ve beraberlik içinde doğru ve düzgün parçalarının bütünü oluşturması için elimden geleni yapıyorum. Bütün başkanları bir araya topladım. Teveccüh gösterdiler bir araya geldiler. Ben sadece Galatasaray’ın değil, bütün toplumumuzun barış, sulh ve güven içinde yürümesini istiyorum. Dün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladık. İnşallah bizim sporda egemenliğimiz sulh, sükunet ve barış içinde uluslararası olur.

BİZ UEFA'YA HER HAFTA BİLGİLERİ GÜNCELLİYORUZ
Biz UEFA’ya her hafta bilgileri güncelliyoruz. Düzenli olarak dataları veriyoruz. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Kendilerinin gösterdikleri çabalar; Store’larda, biletlerde localarda VIP’lerde destek muazzam. Bu, UEFA’nın ve dünyanın da gözünden kaçmıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.