Seçim 2018 | Faruk Süren aday olabilir!

Galatasaray'da seçim ateşi yanmaya başladı. Mayıs ayında yapılacak kongre öncesi adaylar yavaş yavaş ortaya çıkarken efsane başkan Faruk Süren adaylığı hakkında konuştu. Önceki akşam sarı kırmızılı camianın önemli isimleri, eski başkanlardan Faruk Süren ile bir araya gelerek kendisine adaylık teklifi götürdü. 

Hürriyet gazetesinde yer alan haberlere göre; Galatasaray'da yeni dönem için başkanlık seçiminin 26 Mayıs'ta açıklanacağının açıklanmasının ardından kulisler hareketlendi. Yemekli toplantıda Süren'e, "Senin başkanlığında güçlü bir yönetim kurulu oluşması için gereken her türlü desteği vereceğiz" mesajı iletildi. 1996-2001 yılları arasında da başkanlık yapıp, UEFA Kupası şampiyonluğu dahil 14 kupa kazandıran Faruk Süren ise düşünmek için süre istedi. Toplantı sonrasında Hürriyet'e özel açıklamalarda bulunan Süren, bahse konu teklifi doğrulayarak, "Galatasaray Kulübü'nden önemli ve değerli bazı arkadaşlarla çarşamba akşamı yemek yedik. Aday olmam gerektiğine dair bir fikir ortaya attılar" dedi. 

EVET, OLABİLİR
Süren, "Kabul etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine ise, "Evet, olabilir. Galatasaray'ı yeniden fabrika ayarlarına döndürmek için bu göreve soyunabiliriz. Ancak kesin karar vermek için ailemle görüşmeliyim. Kolay değil, yaşam biçimim değişecek. Ailemdeki herkes bu konuda destek olur ve olumlu karşılarsa aday olabilirim" cevabını verdi.

26 Mayıs'ta yapılacak Galatasaray Kulübü Seçimli Genel Kurul Toplantısı için bugüne dek adaylığını açıklayan ilk isim, mevcut başkan Mustafa Cengiz'di. Cengiz'den önce başkanlık koltuğunda oturan Dursun Özbek'in de aday olması bekleniyor. Özbek ve adaylık teklifine kapıyı kapatmayan Süren de yarışa girdiği taktirde sarı kırmızılı kulübü, tarihin en çekişmeli başkanlık seçimi bekliyor. Süren'in, kararını birkaç gün içinde açıklaması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere eski yöneticilerden Cemal Özgörköy de başkan adaylığı için camiada nabız yokladığını açıklamıştı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.