UEFA ile ikinci görüşme...

Geçtiğimiz ay UEFA ile FFP kapsamında bir görüşme yapan Galatasaray yönetimi, bu ay UEFA ile 2. görüşmeyi yapmak için hazırlanıyor. Ay sonunda UEFA yetkililerinin yönetimi İsviçre'ye çağıracağı öğrenildi. 

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Galatasaray, 9 Mart'ta UEFA'da Finansal Fair Play (FFP) Komitesi'ne yaptığı sunum sonrası ikinci görüşmeye hazırlanıyor. UEFA'da 'Hakimler Kurulu' olarak görev yapan heyetin bu ay sonuna dek sarı-kırmızılı kulübü İsviçre'ye çağıracağı ve toplantı yapacağı öğrenildi.

FFP ile ilgili karar, Mayıs ayı sonunda çıkacak. UEFA'nın 26 Mayıs'taki Galatasaray başkanlık seçimini bekleyeceği ifade edildi. 2.5 senelik Dursun Özbek döneminde 147 milyon Euro zarar eden kulübe, UEFA 30 milyon Euro zarar hakkı tanımıştı. 117 milyon Euro fazla zarar eden Galatasaray'da yeni başkan Mustafa Cengiz, UEFA'dan 3-4 yıllık mali disiplin kriterlerini barındıran uzun vadeli anlaşma talep etti. Türkiye'de Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri ile benzer mali işbirliklerine giden UEFA'nın Roma ve Porto ile de 3-4 yıllık anlaşmalar yaptığı ifade edildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.