Yönetimimiz Anıtkabir'de...

Yönetimimiz Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Anıtkabir’e giderek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Başkanımız Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcımız Adil Araboğlu, Yönetim Kurulu Muhasip Üyemiz Okan Böke, Yönetim Kurulu Üyemiz Mahmut Recevik ve Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyemiz Yusuf Günay’dan oluşan Galatasaray heyeti ilk olarak Anıtkabir Komutanı Albay Ahmet Nurtan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.  Albay Ahmet Nurtan’a isminin yazılı olduğu 10 numaralı Galatasaray forması hediye edilirken; Albay Ahmet Nurtan da Başkanımız Mustafa Cengiz’e Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin yer aldığı bir plaket takdim etti. 

Galatasaray Heyeti daha sonra Ata’nın huzuruna çıktı. Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakılması ve saygı duruşunun ardından Başkanımız Mustafa Cengiz, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Başkanımızın Anıtkabir Özel Defteri’ndeki mesajı şu şekildeydi:

Aziz Atatürk,

Galatasaray Spor Kulübü Yönetimi olarak, bugün düşüncelerinizi ve hatıranızı simgeleyen Anıtkabir'e geldik.

Cumhuriyetimizin kurucusu olarak, Türk Sporuna ve Sporcusuna gösterdiğiniz; sadece zeki ve çevik değil aynı zamanda adil, eşit, dürüst, ahlaklı yarışma hedefi ve karakteri için teşekkür etmek adına huzurunuzdayız.

Galatasaray Camiası olarak biz de, kurucumuz Ali Sami Yen'in işaret ettiği gibi; yabancı takımları yenip, gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda Galatasaray'ı ve dolayısıyla Türk sporunu dünyanın zirvesine çıkartmayı ana gayemiz olarak görüyoruz.

Ne mutlu bize!..


  

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.