ü Abdurrahim Albayrak: Bu işler acemilerin işi değil.. - FCN Blog

Abdurrahim Albayrak: Bu işler acemilerin işi değil..

Ocak ayında Dursun Özbek tarafından yapılan baskın seçimlerde Mustafa Cengiz'in çalışma arkadaşları arasında yer alan ve Sportif AŞ yöneticisi olarak görev yapan Abdurrahim Albayrak kuşkusuz şampiyonlukta büyük pay sahibi olan isimlerden birisiydi.. Galatasaray'da yarın gerçekleştirilecek olan seçimli genel kurul öncesinde Habertürk Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Albayrak transfer sürecinden yönetime katılmasına, Fatih Terim'in çalışmasından Dursun Özbek'in adaylığına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

DERS ALANA KADAR KULÜBÜ BATIRIYORSUNUZ
Dursun başkan geçen seçim öncesinde ‘Tüydüler’ dedi ama tüymediğimizi gösterdik, işte geldik. Galatasaray çok kötü bir 2.5 yıl geçirdi. Personel bile maaşını zamanında almıyordu. Geldik geleli tüm ödemeleri zamanında yaptık. Her önünüze gelene "Git dava aç" dersen iş yürümez. Bir kere beddua alıyorsun! Bu işler acemilerin işi değil. Ehline bırakacaksın. Yönetimlerin içerisinde birkaç dönem pişip tecrübe sahibi olmak lazım. Ben bazı isimler önerdim, onları almadı. Alsa onlar hata yaptırmazdı. Al kardeşini yanına, koca kulübü yönetmeye çalış! Böyle bir şey olmaz. Ben Dursun ağabeyin yerinde olsam en azından bir dönem dinlenmeyi tercih ederdim. Çünkü sokağa çıksak, "Dursun başkandan Allah razı olsun" deyip, onu isteyen bir adam bile bulamayız. Hırsına ve çevresindekilerin baskısına dayanamayarak girmiştir. Doğal da hakkıdır, ben ona saygı duyarım. Ancak Galatasaray, ‘Ben geldim, ders alıp öğrendim’ yeri değildir. Ders alana kadar Galatasaray’ı batırıyorsunuz!

Seçimi kazanınca Hamza Hamzaoğlu’nu gönderdi. Mustafa hoca, Riekerink ve Tudor geldi. Futbolcular "Bir hafta Taffarel, bir hafta Ayhan Akman, bir hafta Orhan Atik’le çalışıyoruz" diye şikayette bulunuyordu. 2.5 yılda Galatasaray’ın zararı 652 milyon TL. Riva, Florya satıldı, paralar çarçur edildi. Uçaklar indi, kalktı. "Bu seçim olmazsa Galatasaray batar" dedi. Ama sayın Dursun başkan, bak batmadı.. 

GALATASARAY'IN BİR DARBEYE DAHA GÜCÜ KALMADI
Futbolcuların üzerinde şu güven oluştu. Fatih Terim gelince şampiyon oluyoruz. Abdurrahim Albayrak gelince şampiyon oluyoruz. Bu ikili birleştiği zaman takım zaten şampiyon olur. Şu anda rayına oturmuş bir sistem var. Kongre üyelerinden rica ediyorum. Şu sistem devam etsin.. Artık hata şansı yok. Eğer Galatasaray tekrar raydan çıkarsa, o raya bir daha oturamaz. Çünkü 2.5 senede çok büyük bir darbe yedi Galatasaray. Bir darbeye daha gücü yok. Müsaade etmeyelim. 

Biz Mustafa Cengiz’le yola çıktık, ihanet edemem. İhanet edenleri de hiç sevmem! Bana yakışan Mustafa başkanla devam etmek. Seçimi kaybedersek de artık yönetimlere girmem. İleride zamanı gelince başkanlığı da düşünüyorum. Ocak ayında seçimlere aday olduğu zaman Mustafa Cengiz’e her türlü yardımda bulunacağımı söylemiştim. Seçime 1 hafta kala Fatih Altaylı beni aradı. 2002’de Mehmet Cansun döneminde beraber çalışmıştık, yakın arkadaşımdır. Kendisi “Bugün ‘Abdurrahim Albayrak, Mustafa Cengiz’in Sportif A.Ş. listesinde’ şeklinde tweet atıyorum” dedi. ‘Fatih ağabey ne olur yapma çok yoğunum’ dedim. ‘Galatasaray’ın sana ihtiyacı var, kaçamazsın. Beni yalanla o zaman’ dedi. Şimdi ben bunu nasıl yalanlayayım. Orada attığı tweetle fitili ateşledi. Kendisine teşekkür ediyorum. Eğer başarıda payım varsa, bunun da sebebi Fatih Altaylı’dır. Bunu açık ve net söylüyorum. Zannediyorlar ki 5 sene geldi, 5’inde de şampiyonluğu tesadüfen oldu. Ben bütün mesaimi oyunculara veriyorum. İdmanlarda, özel hayatlarında yanlarında oldum. Kolay değil bu..

ÖDENEN BU PARALARIN HESABINI KİMSE VEREMEZ
Geldikten sonra bir sürü çekler, ciddi rakamlar gördük. İlk haftadan nereye düştüğümüzü anlamadık. Son gün Nagatomo’yu almamız için 25.5 milyon TL para lazımdı. Dany ve Chedjou’nun borcu için TFF’ye 5.5 milyon ödedik. Vergi dairesi için de sağ olsun Refik Arkan aradı ve ‘20 milyon borcumuz var. Ödemezsek transfer yapamayız’ dedi. Hemen sıkışık durumlarda kullanmak için sakladığım parayla borcu ödedim. Mustafa Cengiz başkan hakikaten çok uğraştı. Dursun Özbek senet vermiş ama hiçbirini ödememiş. Riva’dan gelen para, bu futbol takımına harcandı ve gitti. 4-5 senelik kontratlar yapılmış, kulübün çekleri verilmiş, o da 1-2 hafta sonra tahsil edilmiş. Bir menajere 1.9 milyon Euro’luk parası peşin ödenmiş! Şimdi mukavelelere bakıyorum, ben asla imza atamam. Bunun hesabını kimse veremez..

Terim başta olmak üzere benimle birlikte yapılan şu transferler, en az 25-30 milyon Euro aşağıda olurdu. Çok büyük paralar, inanılmaz taahhütler verilmiş. Ayrıca Fatih hoca olmasa, bu takım 4. olurdu.Transfer politikamızı hocanın elindeki geniş listeden yapacağız. Maliyetleri düşüreceğiz. Yoksa bu paralar zor ödenir. Yeni sezonda yeni bir sistemle sahaya çıkacağız. Öyle 1 puan aldı 5 bin dolar, 3 puan aldı 15 bin dolar gibi sistem mi olur! UEFA’dan ne yaptırım gelirse aynen uyacağız.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.