Adnan Polat: Borçların azalması için 5 yıllık bir plan yapılabilir..

7 yıl aranın ardından bir genel kurula gelen ve Başkan Mustafa Cengiz'e kongrede açık destek veren Galatasaray eski başkanı Adnan Polat, kongreyi değerlendirdi, gelecek konusunda tespitlerini sıraladı.

Cengiz'in önünde zor bir yolun bulunduğunu dile getiren Adnan Polat, "Borç yükü o kadar yüksek ki nasıl baş edecekler bilmiyorum. Şu anki mali tablolara göre 'bas parayı al futbolcuyu' devri sona ermiştir. Takviye yaparken ona göre hareket etmek gerekiyor" dedi.

Polat, seçimin fair-play içinde geçtiğini belirterek, "Dört aday arasında güzel bir yarışma oldu. Genel kurul teveccühünü Mustafa Cengiz'den yana kullandı. Seçimi artık geride bırakmak lazım. Kim seçilirse seçilsin zorlu, meşakkatli bir yol var. Borç yükü yüksek ve bu yük içinde kulübü yönetmek, hele de sportif başarıya oynamak kolay değil." diye konuştu.

5 YILLIK BİR PLAN YAPILABİLİR
Mustafa Cengiz'in önünde zor bir yol var. Allah yardımcısı olsun. Borç yükü o kadar yüksek ki nasıl baş edecekler bilmiyorum. Gayrimenkulden gelen paranın yarısı gitti, diğer yarısı ise dövizdeki gelişmeler neticesinde yüzde 20 değer kaybetti. Cengiz'in bu planlamayı yapması gerekiyor. 5 yıllık bir plan yapılabilir. 1-2 sene içinde bu sorunların çözülmesi mümkün görünmüyor. Kulübün borcuna bakıyorsun toplam 500 milyon dolar.

BAŞARI KAÇINILMAZ
Siz de biliyorsunuz 7 sene sonra ilk kez Galatasaray'ın etkinliğine katıldım. Son mali genel kurulda Mustafa Cengiz'in açılışta konuşması ve iç barışa yönelik konuşması önemliydi. O anda bunu iki bin kişiye yakın kongre üyesi ayakta alkışlamıştı. 2011'deki nezaketsizliği ortadan kaldırmak ve kerhen özür anlamına gelen bu tavır sonrası ben de kongreye gelmeye karar verdim.

Galatasaray için elbette başarı kaçınılmazdır. Ancak şu anki mali tablolara göre 'bas parayı al futbolcuyu' devri sona ermiştir. Burada takviye yaparken ona göre hareket etmek gerekiyor. Bu sezon belki de 1-2 takviye yapılıp, altyapıdan gençler mutlaka kazandırılmalıdır.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.