CEV Şampiyonlar Ligi | Alba Blaj'a mağlup olduk..

CEV Şampiyonlar Ligi'nde Final Four'a kalarak tarihi bir başarı elde eden Galatasaray, Final Four'da ev sahibi takım olan CSM Volei Alba Blaj ile karşılaştı. Finale çıkma maçında takımımız, rakibine 3-1 mağlup oldu. 

Alba Blaj karşısında ilk sete iyi bir başlangıç yapan Galatasaray, teknik molaya 4-8 önde girdi. Oyunun kontrolünü elinde tutan takımımız, skor üstünlüğünü elinde tuttu ve ikinci teknik molaya da 12-16 önde giren taraf oldu. Cansu Çetin'in durdurulamadığı sette takımımız farkı 5'e kadar yükseltti ve skoru 16-21'e getirdi. Bu bölümden sonra takımımız, rakibinin 3-0'lık serisine engel olamayınca skor 19-21 oldu. Kötü gidişata dur diyen isim Cansu Çetin oldu ve rakibimizin 3-0'lık serisini bitirerek skoru 19-22 yaptı. Galatasaray, Rabadzieva'nın bulduğu sayılarla seti 23-25 kazandı ve setlerde durumu 1-0 öne geçti. 

İkinci sete çok kötü başlayan Cimbom, teknik molaya 8-2 geride girdi. Mola dönüşünde biraz toparlanan takımımız, Neslihan'ın bulduğu sayıyla skoru 9-6'ya getirdi ve rakibine molayı aldırdı. Rabadzieva'nın bulduğu sayıyla farkı 2'ye kadar indirip, skoru 11-9'a getiren takımız, teknik molaya 16-12 geride girdi. Mola dönüşünde oyundan düşen Galatasaray, farkın açılmasına engel olamadı ve ikinci seti 25-17 kaybetti. 

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette, basit hatalar yapan takımımız teknik molaya 8-6 geride girdi. Mola dönüşünde de kıran kırana mücadele devam ederken, Ruseva enfes bir blok yaparak skoru 10-10 yaptı. Karşılıklı sayılarla geçen sette yaptığımız basit hataların sonucunda 14-12 geriye düştük ve Ataman Güneyligil molayı aldı. Neslihan Demir ile etkili olan takımımız, skoru 15-13'e getirdi. Hakemlerin, Neslihan Demir'in net sayısında görüntüyü izlemelerine rağmen sayıyı Alba Blaj'a vermeleri sonucunda teknik molaya 16-13 geride girdik. Mola dönüşünde hakemlere itirazına devam eden Ataman Güneyligil sarı kart gördü ve rakibimize 1 sayı yazıldı. Hakemlere rağmen Aslı Kalaç'ın servis sayısıyla skoru 18-18'e getirdi ve skoru eşitledi. Bu bölümden sonra oyundan düşen takımımız, 22-19 geriye düştü ve molayı aldı. Mola dönüşünde bulduğu sayıyla skoru 22-20'ye getiren Galatasaray, yaptığı basit hataların sonucunda seti 25-22 kaybetti ve setlerde 2-1 geriye düştü. 

Dördüncü sette de yaptığımız hatalar bitmedi. Üst üste 3 tane servis kaçırdığımız sette, teknik molaya 8-6 geride girdik. Mola dönüşünde de hatalarına devam eden takımımız, 11-7 geriye düştü ve Ataman Güneyligil molayı aldı. Moladan sayıyla dönen takımımız, toparlandı ve skoru 12-10'a getirdi. Bu bölümden sonra skor bulmakta zorlanan Galatasaray, teknik molaya 16-11 geride girdi. Molanın dönüşünde de rakibinin bulduğu sayılarla engel olamayan takımımız, 20-11 geriye düştü. Setin son bölümünde sahaya büyük bir mücadele ortaya koyan Galatasaray, 5-0'lık seri yakalayarak skoru 24-22'ye kadar getirse de bu yeterli olmadı ve seti 25-23 kaybetti. Bu sonuçla takımımız maçtan 3-1 mağlup ayrıldı. Maç boyunca rakibimizin etkili oyuncusu Ana Cleger'ı tutamadık ve adeta bizi tek başına yenerek takımını finale taşıdı. 

Galatasaray yarın saat 16.00'da Imoco Volley Conegliano ile 3./4.'lük maçına çıkacak. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.