ü Faruk Süren: Aman bu gelmesin de ne olursa olsun gibi bir hava var.. - FCN Blog

Faruk Süren: Aman bu gelmesin de ne olursa olsun gibi bir hava var..

Galatasaray eski başkanı Faruk Süren, Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısını beIN Sports'a değerlendirdi. Eski başkan Dursun Özbek'i eleştiren Faruk Süren'in seçime dahil açıklamaları şu şekilde...

AMAN BU GELMESİN DE NE OLURSA OLSUN GİBİ BİR HAVA VAR
Bir seçim yapılıyor. İki konuda biraz üzgünüm Galatasaray adına. Birincisi algıladığım kadarıyla Galatasaraylı seçmen umuda ve ilerlemeye yönelik bir seçim yapmıyor, korkularının, endişelerinin dürtüsüyle bir seçim yapıyor. Aman bu gelmesin de ne olursa olsun gibi bir hava var. O hoşuma gitmiyor, Galatasaray'a yakıştıramıyorum. İkincisi bazı adaylar Galatasaray Lisesi'nin çok önemli bir değeri olan kardeşliği, birliği siyasal olarak kullanıyorlar. Halbuki siyasal olarak kullanılmaması lazım çünkü Galatasaray bir kültür yuvasıdır, bir dünya görüşüdür. Bu toplumun o kardeşlik duygularını istismar edip, kullanan bir arkadaşımız var. Bu da beni üzüyor.  Galatasaray okul şemsiyesini kullanarak iktidar olmak bence çok yanlış bir şey. Faaliyetleriyle aday olması lazım. Bir adayın geçmiş faaliyetlerine baktığımız zaman felaket bir senaryo görüyoruz. Arazilerin satışı vardı, banka borcumuz arttı, ada yıkıldı ve bir sürü yanlış silsilesini takip ederken tekrar aday oluyor. Ben bunu yadırgıyorum. Gerçi bir demokratik haktır aday olmak fakat böyle kötü bir performanstan sonra ''ben hata yaptım ama şimdi öğrendim tekrar beni seçin'' bence çok hatalı bir söylem.

4 aday var. Bakalım ne olacak. İnşallah iyi olacak. İnşallah korkuyla oy kullananların arzuları yerine gelir. 

EKİP MESELESİ ÇOK ÖNEMLİ
Biz bir ekiptik. Bu ekip meselesi çok önemli. Biz beraber eğlenebilen bir ekiptik. Sadece haftada bir yönetimden yönetime buluşan bir ekip değildik, aileleriyle görüşen bir ekiptik. Bu çok önemli bir şey. Ailemizi bunun dışında tutup bu işi yapamayız, bu aile içinde olacak ve biz baktığınız zaman aileyi genişlettik. Bu aile yapısını bu seçimde Ozan Korkut'ta görüyorum, diğerlerinde bunu görmüyorum. Zaten Dursun Özbek'in tanıtım videosunda bile sadece kendini gösteriyor. Yani kendisi yine son 2.5 yılda yaptığı gibi tek başına kulübü yönetmeye aday. Tamamen duygusal nedenlerden dolayı buna rıza gösteriyorlarsa bizim arkadaşlarımız ne yapalım böyleymiş bizim kaderimizi diyeceğim. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.