Fatih Terim'in gözü 5. yıldızda!

Galatasaray'ın kazandığı 21 şampiyonluğun 3’te birine damga vuran Fatih Terim’in hedefi 25. şampiyonlukta görevde olmak. Sarı-Kırmızılılar'da 3. yıldızı Mircea Lucescu, 4. yıldızı ise Hamza Hamzaoğlu kazandırdı . İmparator, hoca ya da başkan olarak 5'i istiyor.

Takvim gazetesinde yer alan haberde; Türk futbolunun ve Galatasaray'ın efsanesi, kuşkusuz bu isim Fatih Terim.. İmparator, bu sezonun ortasında devraldığı Galatasaray ile yni bir zafer kazandı ve Sarı-Kırmızılılar'a 21. şampiyonluğu yaşattı. Tecrübeli teknik adam, Galatasaray'da 7. şampiyonluğunu yaşadı. Cimbom'un elde ettiği şampiyonlukların 3'te 1'i Terim'e ait...

İKİNCİ YILDIZ HOLLMANN İLE GELDİ
Fatih Terim, 7 şampiyonluk kazandı ancak, kazanılan yıldızlarda hoca değildi... 1993-1994 sezonunda 10. şampiyonluğunu kazanan Galatasaray'ın başında teknik direktör olarak Reinhard Hollmann bulunuyordu.

HAMZAOĞLU İLE 20. ŞAMPİYONLUK
Terim bir sezon sonra göreve geldi ve 1996-2000 arası üst üste 4 şampiyonluk kazandı. Cimbom, 2002'de 3. yıldızı takarken hoca Mircea Lucescu idi. Aslan, 4. yıldızı ise Hamza Hamzaoğlu döneminde kazandı.

AVRUPA'DA BİR KUPA DAHA
Galatasaray ile 25. şampiyonluğu yaşayarak 5. yıldızı takmak isteyen tecrübeli hocanın yakın çevresine, "5. yıldızı kazanırken görevde olmak istiyorum" dediği öğrenildi. Terim, Avrupa'da bir kupa daha istiyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.