Galatasaray'da 3 farklı senaryo!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, genel kuruldan zaferle ayrılan başkan Mustafa Cengiz ve yönetici Abdurrahim Albayrak'la hafta içinde bir araya gelerek, gelecek sezon için hazırladığı raporu sunacak. Tecrübeli çalıştırıcı, UEFA'nın Finansal Fair Play incelemesine tabi tuttuğu sarı kırmızılı kulüp hakkındaki kararını henüz açıklamadığı için yeni sezon planlamasında 3 farklı senaryoya yer verdi. Raporun detayları şu şekilde..

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim ve kurmayları yaklaşık 1 haftadır yeni sezonun planlaması, stratejileri ve takımda yapılacak değişiklikler üzerine çalıştı. Galatasaray yönetimi ve Fatih Terim, haziran ayı içinde açıklanacak UEFA kararının hemen ardından bu senaryolardan birini uygulayacak.

İLK SENARYO: BÜTÇE SINIRLAMASI
UEFA 2018-19 sezonu için bütçe kısıtlaması getirirse, kadro ona göre şekillenecek. Eski yönetimin UEFA ile yaptığı anlaşma çerçevesinde sarı kırmızılı takımın yıllık futbolcu maaşlarının toplamı 65 milyon euro ile sınırlandırılmıştı. UEFA aynı şekilde bir karar alırsa, kadroda yeni transferlere yer açmak amacıyla sürpriz ayrılıklar yaşanabilir. Yurt dışından taliplileri olan yüksek maaşlı bazı futbolcular satılarak, Terim'in istediği yeni isimler kadroya katılacak.

İKİNCİ SENARYO: SATTIĞIN KADAR AL
Yani Galatasaray, sattığı oyunculardan elde ettiği bonservis geliri kadar oyuncu transfer edebilecek veya 'kiralama' yoluna başvuracak. Sarı kırmızılı yönetim böyle bir durumda da, yeni transferlere kaynak yaratmak için mevcut kadrosundaki bazı futbolcuları satacak. Ya da Fatih Terim'in kadroya katılmasını istediği futbolcular, geçmiş yıllarda birçok kulübümüzün yaptığı gibi 'kiralama' formülüyle transfer edilmeye çalışılacak.

ÜÇÜNCÜ SENARYO: SINIRLAMA YOK
Fatih Terim'in 3 numaralı senaryosu UEFA'dan herhangi bir kısıt ya da sınırlama gelmemesi üzerine kurulu.. Her ne kadar UEFA'nın böyle bir karar alması zor gibi görünse de, her ihtimali dikkate alan Terim, buna göre de bir hazırlık yaptı. Türkiye'deki başarısını Şampiyonlar Ligi'ne de taşımayı çok isteyen Terim, takımı bu hedeflere ulaştırabilecek futbolcuları belirledi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.