Geçmişten borç yok ancak Haziran ayında ödeme var!

Galatasaray'da seçim öncesi ödenmesi gereken borçların bir bölümünü mevcut başkan Mustafa Cengiz ödedi ancak yeni seçilecek yönetimi de mali açıdan zor günler bekliyor. Ocak ayının son haftasında mazbatasını alan Mustafa Cengiz başkanlığındaki yönetim geçen 3,5 aylık sürede 320 milyon TL ödeme yaptı. Buna rağmen sarı-kırmızılı kulübün borcu bitmedi. 

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da ekonomik sıkıntılar tüm hızıyla sürüyor.. Mayıs ayında kasasından 86 milyon TL daha çıkacak olan Galatasaray'da 26 Mayıs'ta seçimi kazanacak başkanı bekleyen fatura ise tam 256 milyon TL. Yeni yönetim Haziran ayında 50 milyon Euro ödeme yapmak zorunda. Galatasaray'ın bu mali krizle baş edebilmesi için şampiyon olmaktan başka çaresi yok.

Hatırlanacağı üzere, eski başkan Dursun Özbek olağanüstü seçime gitmeden evvel yaklaşık 6-8 ay aralığında değişen dönemlerde oyuncuların, idari personelin ve kulübün SGK borçlarını ödememiş; yeni gelen yönetimin elini kolunu bağlamıştı. Galatasaray'da şimdilik böyle bir tehlike yok ancak yeni seçilecek olan yönetimi maddi açıdan zorlu günler bekliyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.