ü Inky Ajanaku resmen Galatasaray’da! - FCN Blog

Inky Ajanaku resmen Galatasaray’da!

Yeni sezon transferlerine başlayan Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, ABD’li orta oyuncu Inky Ajanaku ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Tam adı Oyinkansola OluSeun Ajanaku olan ve Inky Ajanaku olarak bilinen orta oyuncu, lise kariyerini 4 kez Oklahoma eyaleti şampiyonluğu ile tamamladı. Inky ayrıca Bishop Kelley’deki son senesinde takımın kaptanlığını da yaptı.

2013 yılında Stanford Üniversitesi’ne adım atan Inky Ajanaku oldukça gösterişli bir kolej kariyerini geride bıraktı. 2013, 2014 ve 2016 yıllarında ABD’li Voleybol Antrenörleri tarafından sezonun altın karmasına seçilen Inky Ajanaku, 2015 yılını ise yaşadığı diz sakatlığı yüzünden kaçırırken, 2016 yılında tarihin en genç yaş ortalamalı şampiyonu Stanford Üniversitesi’nin kaptanlığını üstlendi. Aynı yıl, “Yılın Oyuncusu” ve “En Değerli Oyuncu” dahil birçok ödülü de kazanan ABD’li voleybolcu geçtiğimiz sezon İsviçre’nin Volero Zürih takımı ile profesyonel sözleşmesini imzaladı.

ABD Milli Takımı’nın da formasını giyen Inky Ajanaku, 2015 yılında Pan Amerikan Oyunları’nda da altın madalya kazanan takımın bir parçasıydı. Inky Ajanaku, kolej kariyerinin son sezonunda Stanford Üniversitesi’nde set başına 3.74 sayı ortalaması ve kolej kariyerinin genelinde ataklarında yüzde 41’lik bir başarı oranı yakalamıştı. Inky Ajanaku ayrıca lisans eğitimini insan biyolojisi, yüksek lisans eğitimini de biyoloji üzerine tamamladı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.