Muslera: Fatih hocanın bir projeyle uzun yıllar kalması gerekiyor..

Fatih Terim ve Taffarel sonrası adeta şampiyonluk modunu açan ve şampiyonluğun önemli faktörlerinden olan Galatasaray'ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera, elde edilen 21. şampiyonluğun sonrasında NTV'ye çok özel açıklamalarda bulundu. Bu şampiyonluğun anlamının daha başka olduğunu söyleyen Nando, Galatasaray'ın Fatih Terim ile uzun yıllar çalışması gerektiğini belirtti. Muslera ayrıca "Kovulana kadar buradayım" dedi...

BU ŞAMPİYONLUĞUN GÜZELLİĞİ DAHA BAŞKA
Her şampiyonluğun farklı bir hikayesi, özelliği var. Seçmesi çok zor. Bundan önce yaşadığımız üç şampiyonluk, şimdiki şampiyonluğun farklı hikayeleri, güzellikleri vardı. Ama illa birini seçmem gerekiyorsa bu şampiyonluğu seçebilirim.

Sezonun bir özetini çıkarırsak, bizim için güzel bir sezon geçti. Çünkü 34 haftaya bakıldığında belki 3-4 hafta haricinde hep lider götüren bir Galatasaray vardı. Bir takım bu kadar uzun haftalar lider kalabiliyorsa demek ki bir şeyleri hak etmiştir.

FATİH HOCANIN UZUN SÜRE KALMASI GEREKİYOR
Beni dinlerler mi, bilmiyorum ama Fatih Hoca'mızın bir projeyle burada uzun yıllar kalması gerekiyor. Çünkü Galatasaray tarihine bakıldığında; Fatih Terim, bir çok kupayı kazanan, bir çok başarıyı kazanan teknik direktör.

Fatih Hoca'mızın gelişinin ardından yardımcı teknik direktörlerimiz Ümit Davala, Hasan Şaş, Levent Şahin ve Taffarel'in de katkılarıyla bu gerginlik azaldı. Onların bize kattığı sinerjiyle birlikte hem ben hem de takım arkadaşlarım negatif baskıyı hissetmedik. Tam tersi işimize odaklandık. Bu da başarıyı getirdi.

KOVULANA KADAR BURADAYIM
Geleceği tabii ki kimse bilemez. Şu anda Galatasaray'da kontratım var. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Galatasaray camiası, kulübü beni kovmadan buradan ayrılmak istemiyorum.

TUDOR İYİYDİ AMA...
Tudor'un iyi bir hoca olduğunu düşünüyorum. Tudor'un bazı oyun mantaliteleri, inanışları vardı. Ama o oyun mantalitesini sahaya sürmek için elinizde de o oyun mantalitesine uygun oyuncuların olması gerekirdi.

DÜNYA KUPASI'NDA BEKLENTİMİZ YÜKSEK
Dünya Kupası'ndan ülke olarak beklentimiz yüksek. Bütün halk olarak da buna inanmış durumdayız. Bir an önce Dünya Kupası'nın başlamasını istiyoruz.

Bugüne kadar Messi'ye karşı oynama şansı yakaladım. Galatasaray'da oynarken Cristiano Ronaldo'ya karşı oynadım. Dünyanın en önemli futbolcularına karşı oynadım.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.