Mustafa Cengiz: Adil, doğru ve dürüst yarış sonunda ipi göğüsledik!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, şampiyonluğun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kelime kurmakta zorlandığını söyleyen Cengiz, şampiyonluğun tüm camiaya hayırlı olmasını diledi. Başkan ayrıca "İnşallah Avrupa'da kupalar kazanırız" dedi.

DÜRÜSTÇE YARIŞARAK İPİ GÖĞÜSLEDİK
Soğuk bir Kayseri deplasmanından bu yana size demeç vermedim. O günden bugüne geçen 3.5 ayda size hiç demeç vermedim, bunun için kusura bakmayın. Şimdi finale geldik. Taraftarlara, Galatasaraylılara bu güzel İzmir akşamında bu şampiyonluğu hediye ediyor sevgili futbolcularımız, teknik direktörümüz. Kelimeleri kurmakta güçlük çekiyorum. Yüksek adrenaline bağlayın. Başından beri hak ettiğimiz adil, doğru ve dürüst bir yarış sonunda ipi göğüslediğimizi görüyorum. Tüm rakiplerimizi kutluyorum. Son ana kadar yarışı götüren 4 takımımızı da tebrik ediyorum. Tüm camiaya hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Avrupa'da da kupalar kazanırız.

SAHNEYİ AKTÖRLERE BIRAKTIK
Soyunma odasına gitmediğini belirten Cengiz, Aşağı tarafa ilk defa indim başkan olarak. Kafileyle bu zamana kadar ne aynı uçak, ne aynı otelde bulundum. Sahneyi aktörlere bıraktık. Biz mutfakta elimizden geleni yaptık. Tüm cefayı teknik direktörümüz, futbolcularımız çekti. Türk futboluna ve Galatasaray'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

GÖZTEPE TÜM DEDİKODULARI YOK ETTİ
Ben bir Galatasaray taraftarıyım. Bana başkan olarak şampiyonluk görmek nasip oldu. Taraftarımıza, tüm camiaya, bize oy veren ve vermeyen herkese teşekkürler. Hepsi Galatasaraylıdır, hepsine güzel İzmirimizden sevgi, saygı ve selam iletiyorum diye konuştu. Göztepe'ye de değinen Mustafa Cengiz, Göztepe yüreğiyle oynadı, adına ve şanına layık bir oyun sergiledi ve tüm dedikoduları da yok etti. Göztepe'yi ve tüm İzmir halkını yürekten kutluyorum dedi. Kendilerinin devamlı şampiyonluklara oynayan bir camia olduklarını belirten Cengiz, Biz devamlı şampiyonluklara oynayan bir camiayız, tüm rakiplerimiz buna oynuyor. Bu onurlu mücadele için tüm rakiplerimizi kutluyorum.

HERHANGİ BİR MEN CEZASI YOK
UEFA ile 4 yıllık taahhüt yaptık. Herhangi bir men cezası yok. Detaylara giremem. Ama şunu söyleyebilirim; UEFA, Türk futbolunu ve Galatasaray'ı destekliyor. Bizim önümüze bizim aşamayacağımız hiçbir engel çıkarmayacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.