ü Mustafa Cengiz: Klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu.. - FCN Blog

Mustafa Cengiz: Klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu..


Aldığı 2525 oyla Galatasaray'ın 38. başkanı seçilen Mustafa Cengiz kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Öncelikle Divan Kurulu, tasnif heyeti ve görevlilere teşekkür eden Cengiz daha sonra şunları söyledi. Mustafa Cengiz'in açıklamalarının tamamı şu şekilde.

BİZ GALATASARAYIZ, SARI - KIRMIZIYIZ
4 ay önce bir kıyam bir ayağa kalkış gerçekleştirdik. Bunu biz yönetim olarak yapmadık. Bunu sizlerle, genel kurulla, taraftarla, camia ile birlikte yaptık. Ne mutlu bize ki bugün Galatasaray tarihinde 20 Ocak’taki sosyolojik depremin yansımasını, belgesini gördük. Bugün sizler tarihi bir ana tanıklık ettiniz. Bu tarihi anı kesinlikle sosyologlar inceleyecek. Çok mottolar kırıldı, klişeler paramparça oldu, ezberler bozuldu. Seçimi izlerken aklıma gelen ve ilk kırılan klişe; ‘Liseli diğer adaylar varsa, liseliler ona oy verir.’ Yok öyle bir şey. Bu kanıtlandı. Liseli ya da lisesiz, herkes kendi özgür iradesi ve değerlendirmesiyle en iyi olanı düşünerek oy attı. Bize oy atmayanların da oyları bizim için çok değerli. Biz zorunlu olarak, kendimizi belirtmek için belli renkte kravatlar giydik. Ancak 4 aday değil 10 bin aday da olsa biz Galatasaray’ız ve sarı-kırmızıyız. Burada 20 Ocak’taki tepki oylarının tercih oylarına döndüğünü, Genel Kurul’un özgür iradesiyle nasıl değerlendirdiğini ve kendi kaderini nasıl tayin ettiğini, manevi ve baskının altında kalmadan tezahür edeceğini gösterdi. Sizler de buna tanıklık ettiniz. Gerçekten hepinize teşekkür ediyorum. Ezberler ve klişelerin kırıldığını gördük. Genel Kurul’un kendi içinde ne kadar mantıklı ve tutarlı olduğunu gördük. Bu umarım 3 yıl için devam eder ve inşallah sizleri utandırmayız. Bize oy verenlerin de başını yere eğdirmeden, 7/24 zaferlerin peşinde mücadele edeceğimize söz veriyoruz. Bizi bir arada tutan güçlü olmaktır. Liseli ya da lisesiz; artık bu ayrımları kaldıralım. Burada nasıl bir birlik ve güç olduğumuzu gösterdik. Bu kıyamın, ayağa kalkışın sürmesini istiyoruz. GSSTORE’lara koşalım. 20 Mayıs’ta şampiyonluğu aldık, seçim çalışmaları nedeniyle camiamız bunu kutlayamadı. Davullar çalsın şampiyonluğu kutlayalım. Her şey için teşekkür ediyorum. Şuna inanın ki; bize teslim ettiğiniz bu emaneti görevde kaldığımız süre içinde kendi canımızdan, kendi malımızdan daha değerli ve daha kutsal sayacağımıza ve koruyacağımıza söz veriyorum.

Başkan Mustafa Cengiz, kurulları sahneye çağırmasının ardından GS TV'ye yaptığı açıklamada  ise “Galatasaray TV’yi bir saniye seçim için kullanmadım. ‘Adayları sunun’ dedim. Haksız eleştirildim. Adaylara tek tek sıra vererek örnek de olduk. 4 aday sayesinde Galatasaray nasıl bir adım daha götürebiliriz diye düşünüldü. Adaylar bunları en güzel şekilde Galatasaray Televizyonu’nda anlattılar. Birlik ve beraberlik lafı herkesin ağzında ama birlik ve beraberlik önce birbirine saygı duymakla başlar. Camianın bu seçimden sonra da sinerjiye dönüşmesini diliyorum. Omzumuzdaki yük fazlalaştı. Ne güç zehirlenmesine gireriz ne zafer sarhoşluğuna. Galatasaray’ı yönetenler olarak o kalite ve kalibreye yakışır şekilde 3 yılı doldurur ve tarihe yeni zaferler ekleriz” diye konuştu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.