Mustafa Cengiz: Kimse şark kurnazlığı yapmasın!

Galatasaray kulübü başkanı Mustafa Cengiz ve yönetici Abdurrahim Albayrak, dün akşam TRT Spor'da yayınlanan Basın Tribünü'nde açıklamalarda bulundu. Hem geçmiş döneme hem de kendi başkanlığındaki 4 aylık döneme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulunan başkan Cengiz seçimden çıkacak her sonuca saygı duyacaklarını belirtti. Mustafa Cengiz ve Abdürrahim Albayrak'ın açıklamaları şu şekilde..

MUSTAFA CENGİZ: ŞARK KURNAZLIĞI YAPMASIN
UEFA'ya çok iyi bir sunum yaptık. Kimse demesin, '65 milyon Euro'yu geçmedik' diye. 72 milyon Euro'yu geçmişti ücretler. Kimse şark kurnazlığı yapmasın. UEFA, her şeyi inceliyor

FATİH HOCAYA YETİŞECEK
Abdurrahim Bey 5. kez geldi, 5 şampiyonluk kazandı. Neredeyse Fatih Hoca'ya yetişecek ama pek mümkün değil yetişmesi. Genelde Abdurrahim Bey olduğunda Fatih Hoca da oluyor.

TARAFTARIN SESİ OLDUK
Ben adayları izledikçe bakıyorum. Biz yokuz. Yönetim diye bir şey yok. Ya siz bu hocaya karşıydınız. Hoca TFF'den ayrıldığında siz üst akıl diye Lucescu'ya gitmiyor muydunuz? 4 ay neredeydiniz? Bu nasıl iş? Sonra Mustafa Cengiz diye bir adam çıksın, saat 7:30'da, 'Fatih Terim'i, kesinlikle getireceğim' desin, Twitter'da gündem olsun. Daha sonra 8:30'da bir arkadaş, Fatih Terim ile görüşmeye gitsin. Fatih Terim'i taraftar getirdi. Biz sadece onların sesi olduk..

ADAY OLMAZDIM
Ben evi barkı satmış olmama rağmen bu kadar zarar etmiş olsaydım, başkan adayı olmazdım.

ÇOK BÜYÜK TARAFTAR
Şampiyonluk kutlamalarından 1.5 milyon TL hasılat elde ettik. Bu taraftar çok büyük taraftar

SINIR AŞILMIŞTIR
Bir önceki yönetim geldiğinde borç-alacak farkı 327,5 milyon dolardı. Biz göreve geldiğimizde 309,5 milyon dolardı. Bugün itibariyle 280,84 milyon dolar. 3-4 ayda 30 milyon dolar tasarrufta bulunmuşuz. UEFA bunları görüyor. Rakamlar nettir, acımasızdır. 65 milyon euro sınırı da aşılmıştır, 72 milyon euro olmuştur. UEFA'ya, 'Mali açıdan söyleyecek bir şeyimiz yok' dedi. Zarar sınırlarını 4 kat aşmışız. Sadece 3 şey istediler ve 4 ayda kanıtladık: Samimi olun, açık olun ve bizimle doğru konuşun. 62 sayfalık bir sunum yaptık.

OTOBÜSE HACİZ GELDİ
Akhisar maçı öncesi otobüsümüzü bağladılar. Haciz geldi. Çıldırdım ben tabi. Ortalığı alt üst ettim ve bu haciz 11.000 TL için geldi. Bunu sadece taraftara nelerle uğraştığımızı, Galatasaray'a verdikleri desteğin nasıl doğru yerlerde kullanıldığını göstermek için anlatıyorum. Tünelin ucu aydınlandığı için adaylar arttı. Adayların bir kısmı da benim yönetimimden. Bu geminin limandan kalktığını gördüler.

OYLAR BÖLÜNEBİLİR
Ben oylarımın çoğunu liselilerden aldım. Ama geçmiş yönetime tepki göstermek için bana attılar. Bu tepki oylarının tercih oylarına döneceğine inanıyorum. Galatasaray'ın genetik kodlarında vefa vardır. Buna inancım tam. Oylar bölünebilir, oylar kayabilir, bu bir önceki yönetime yarayabilir. Bunlar olabilir. Ama ben vefanın ağır basacağına inanıyorum. Galatasaray Genel Kurul'u hangi yolu seçerse, başım üzeri. Vefaya inanıyorum çünkü Galatasaray Lisesi'nin genetik kodlarında var.

YASİN ÖZTEKİN, BEŞİKTAŞ'A TRANSFER OLACAK MI?
İşin ehli Fatih Terim'dir. Kararı o verecek. Futbol, basketbol, voleybolda işi ehline bırakacağız

ABDURRAHİM ALBAYRAK: "5 KİLO TER DÖKTÜM"
Öyle bir lig düşünün ki 1 gol yeseniz 3. olacaksınız. Son yarım saatte şampiyon oluyorsunuz. Göztepe maçında çok kötüydüm. Yaklaşık 5 kilo ter döktüm.

TUDOR ÇILDIRTIYORDU
Beşiktaş'a 3-0 mağlup olduğumuz maçta stattaydım. Ne kadar üzüldüğümü tarif edemem. Belki 5-0, 6-0 bitebilirdi. Tudor'un taktiklerini beğenmiyordum. Beni çıldırtıyordu.

BASKIYLA FATİH HOCAYI GETİRDİK
2011'de akıllardaki hoca Gerets'di. Ben ve Ali Dürüst'ün baskısıyla Ünal Aysal bizi kırmayarak Fatih Hocayı getirdi. Fatih hocanın gönderildiği gece boyu onun evinde çay içtik. Ona, 'Hocam, Allah bir gün bizi yine Galatasaray'da buluşturacak. O zaman da şampiyon olacağız' dedim, çok şükür ki olduk.

O AN BENİM İÇİN BİTTİ
2014'te Başakşehir'e 4-0 yenildiğimiz gece Florya'ya döndük. Prandelli bize, 'Kadroyu tamamen değiştirmemiz lazım' dedi. O an benim için bitti. Tudor da Prandelli'nin bu söylediklerini Dursun başkana söylemediyse ben bir şey bilmiyorum.

BİN TANE UÇAK İNDİREYİM
Kimse tek başına transfer yapamaz. Galatasaray'ın çek defterlerini kimse cebinde gezdiremez. Herkes bunu biliyor. Transferlere hep beraber baktık, aklımız durdu. Transfer yapmak o kadar kolay ki, uçak da indirirsin, uçak da kaldırırsın. bin tane uçak indireyim sana.

NASIL ZARAR EDİLMİŞ?
Eğer Tudor'un geldiği dönemde göreve Fatih Terim getirilseydi transferlerden tasarruf edilirdi. Bir kulüpte kimse tek başına gidip transfer yapmaz. Kimse Galatasaray'ın çek defterini cebinde gezdiremez. 650 milyon nasıl zarar edilmiş?

TRANSFER YANITI
Çok güzel bir çalışma hazırladık. Galatasaray çok çok iyi bir transfer politikasıyla, daha az maliyetle çok daha güzel işler yapacak. Tüm taraftarlar buna emin olabilir.

BABA GELDİ BABA
Fatih Hoca görmüş listeyi bana geldi gösteriyor. Hiçbirinin parasını ödememişler. Hepsi dava açmış. Ertesi gün hepsini ödedim. Florya'ya ilk geldiğimde Muslera yabancı oyuncuları topladı ve 'Baba geldi, baba. Artık no money problem' dedi. 'Dur oğlum, 4 aylığına geldik' dedim. 7 ay tek kuruş almamış adamlar. Olcan'a ödediğimiz para ortada, Dany ortada. Rakibimiz zor durumda diye para verip oyuncu alıyoruz! Şimdi kiralık gitti, hala biz ödüyoruz parasını..

RİVA'NIN PARASI NEREDE?
Geldiğimizden beri personel maaşlarını 1'inde yatırıyoruz. Hatta 30'unda yatırıyoruz. Hepsi bize dua ediyor. Bu insanların duaları önemli. Emekçi bunlar. Ev geçindiriyorlar. Ne olursa olsun çalışanın maaşını gününde vereceksiniz. Riva'nın parası nerede biri bana anlatsın. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.