Belhanda ve Feghouli takımda kalmak istiyor!

Finansal Fair-Play konusunda UEFA ile 4 yıllık yeni bir anlaşma yapan Galatasaray'ın yüksek maliyetlerinden kurtulmak için gözden çıkardığı Sofiane Feghouli ve Younes Belhanda'dan planları bozacak bir hamle geldi. Kuzey Afrikalı oyuncular Galatasaray'da mutlu ve ayrılmak istemiyor...

Milliyet'in haberine göre; Körfez ülkelerinin gözdesi olan iki futbolcu menajerleri aracılığıyla sarı-kırmızılı kulübe haber gönderek takımda kalmak istediklerini bildirdi. Bu sezon performansları tartışılan Feghouli ve Belhanda'nın, "Gitmek gibi bir niyetimiz yok. Galatasaray'da forma giymekten ve İstanbul'da yaşamaktan çok mutluyuz. Bütün planlarımızı buna göre yaptık ve uzun vadeli sözleşmeler imzaladık. Bu düzeni bozmak işimize gelmez" mesajını ilettikleri belirlendi.

Bu durum sarı-kırmızılı yönetimi bir hayli rahatsız etti. Bir taraftan performansları sorgulanan ikili diğer taraftan da toplam 8-8.5 milyon Euro'luk maliyetleri ile sıkıntı yaratıyordu. Bu iki futbolcuyu satarak hem mali yönden rahatlamak hem de transfer için kaynak yaratmak isteyen yönetim, Feghouli ve Belhanda'dan gelen mesaj sonrası yeniden Teknik Direktör Fatih Terim'le görüşerek karar verecek. 

50 MİLYON EURO
Tecrübeli teknik adamın yüksek maliyetlerine karşılık beklenen katkıyı yapamayan iki futbolcunun yerine daha ekonomik ve takıma daha faydalı futbolcuları kadrosunda görmek istediği bildirildi. Uzun vadeli sözleşmelerinden doğan alacaklarıyla beraber iki futbolcudan beklenen 15 milyon Euro'luk bonservis geliri de eklenince Galatasaray'ın, Feghouli ve Belhanda'yı göndermesinin yaklaşık 50 milyon Euro'luk bir operasyon anlamına geldiği belirtiliyordu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.