Bodrum'da transfer zirvesi!

Yeni sezon öncesi en doğru şekilde yapılanarak Şampiyonlar Ligi'ne güçlü bir kadroyla girmenin hesaplarını yapan Galatasaray'da dev bir zirve gerçekleşti. Tatillerini Bodrum'da geçiren başkan Mustafa Cengiz ile teknik direkt direktör Fatih Terim, bayramlaşmak için bir araya gelirken, takımın yeni sezon yapılanması için de zirve gerçekleştirdiler. UEFA'nın yaptırımlarını açıklamasının ardından ilk kez buluşan ikili, Galatasaray'ın transferde izleyeceği yol haritasını çizdi.

Habertürk'te yer alan habere göre; Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ile teknik direktör Fatih Terim, Bodrum'da transfer için bir araya geldiler. Mustafa Cengiz, deneyimli teknik adama transfer görüşmeleriyle ilgili bilgi verdi. Yönetim sezon sonunda Fatih Terim'in raporu doğrultusunda bazı oyuncularla dirsek temasına girerken, başkan Cengiz yapılan görüşmelerdeki son durumu İmparator'la paylaştı. Deneyimli teknik adamla fikir alışverişinde bulunan başkan Mustafa Cengiz'in "İçiniz rahat olsun hocam, gereken ne ise yapılacak" dediği öğrenildi.

İlk olarak mevcut oyuncuların durumunu merak eden Fatih Terim, başkana Yuto Nagatomo'nun alınması hakkındaki son bilgileri sordu. Japon futbolcuyu mutlaka yeni sezonda da kadrosunda görmek istediğini ifade eden Terim'e başkan, "İnter'e teklifimizi yaptık, çok az bir pürüz kaldı. Nagatomo'nun gelmesini inanın ben de çok istiyorum. İnşallah ilk transferimiz o olacak" ifadelerini kullandığı bildirildi.

Öte yandan sözleşmesi sona eren sezonun kritik oyuncusu Ryan Donk'la kendisinin bizzat görüştüğünü başkan Cengiz'e söyleyen Terim'in ise, "Donk zorluk çıkarmayacak. Takımda kalmayı çok istediğini bana iletti" dediği kaydedildi. Terim'in buna karşın hiç transfer yapılmaması durumunda bile Galatasaray'ın önümüzdeki sezonda en iyi şekilde mücadele edeceğini yinelediği öğrenildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.