Değerini bulan satılacak!

2016'da UEFA'ya verdiği mali disiplin sözlerini yerine getiremeyen Galatasaray, hem 6 milyon Euro para cezasına çarptırıldı hem de beklediği gibi transfer kısıtı cezası ile karşı karşıya kaldı. UEFA'nın koyduğu 'sattığın kadar al' bonservis kısıtına uyması gereken Galatasaray, planlarını yaptı.
  
Hürriyet'in haberine göre; UEFA'nın şartları ve güçlü, alternatifli kadro için yönetim yıldızlarını feda edecek! Eğer uygun teklif gelirse yıldız oyuncular satılabilecek. Bu sezon ligde 29 gol atan Bafetimbi Gomis ise ilk sırada yer alıyor. Yönetim bu oyuncu için teklifleri bekliyor.

Çinlilerin yoğun ilgi gösterdiği Gomis, 33 yaşında olması, yıllık maliyetinin yüksek olması, başarılı geçirdiği sezonun ardından teklifler alması nedeniyle listenin başında... Fransız yıldıza 10-15 milyon Euro düzeyinde teklif gelirse masaya oturulacak. Ayrıca Maicon, Feghouli ve Belhanda için de cazip teklif gelmesi durumuda yönetim bu isimleri göndermeye sıcak bakıyor. Özellikle Dünya Kupası arenasında Fas Milli Takımı forması giyecek olan Younes Belhanda'nın kendini göstermesi halinde teklif alması bekleniyor. Galatasaray bu 4 yıldızının satışı ile 2018-19 bütçesini oluşturmayı düşünüyor.

Bu dört isme teklif gelmez ise B planı olarak, İspanyolların gözdesi Garry Rodrigues devreye girecek! Kontratına iyileştirme talep eden ve Şampiyonlar Ligi vitrininde kendini göstermesiyle daha iyi teklifler gelmesi beklenen Rodrigues, adeta kulübün can simidi olacak. Newcastle United başta olmak üzere birçok talibi olan Hollanda pasaportlu oyuncunun satışıyla 20 milyon Euro civarında gelir elde edilmesi bekleniyor.

Ancak yönetim şimdilik bu ihtimali düşünmek bile istemiyor ve diğer dört yıldız için teklif bekliyor. Başkan Mustafa Cengiz de önceki gün katıldığı bir davette UEFA'nın transfer kısıtını işaret edercesine Belhanda ve Feghouli ile alakalı soruya "Profesyonel dünyada her şey satın alınır ve satılır. Çok yüksek ve değerini bulan bir teklif gelirse satarsınız" yanıtı vermişti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.