Gomis'in menajerine rest: Teklifi getirin!

Süper Lig'de attığı 29 golle şampiyonluğun mimarlarından birisi olan Bafetimbi Gomis yeni sezon öncesinde Galatasaray yönetiminin başını ağrıtacak gibi görünüyor. Çin'den astronomik teklifler alan Fransız golcünün menajeri yönetimle yaptığı görüşmede zam isterken, Galatasaray yönetimi menajerinin bu restini kabul etmezken ve Çin'den gelen resmi teklifleri görmek istedi.

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; sürekli olarak yıllık ücretine zam isteğiyle ayrılık sinyalleri veren Bafetimbi Gomis konusunda menajeri Etienne Mendy’nin sürekli kulübe baskı yapması, yönetimi çileden çıkardı. Çin’den önemli teklifler aldıklarını ve oyuncusuna yıllık 7 milyon Euro garanti ücret önerildiğini tekrar Galatasaray’a ileten Mendy, “Gomis’in 3 milyon 350 bin Euro’luk maaşına zam yapın ya da teklifleri değerlendirmemize izin verin” diyerek resti çekti. Galatasaray yönetimi menajerin bu restine restle karşılık verdi.

EN AZ 10 MİLYON EURO
Yönetim, “Size gelen resmi teklifi getirin konuşalım, ücret artışı yapmayacağız” mesajını gönderdi. Hebei China Fortune ve Shanghai Shenhua gibi kulüplerde adı anılan Bafetimbi Gomis konusunda dedikodulardan sıkılan Galatasaray’ın kurmayları artık resmi teklifi görmek istiyor. 10 milyon Euro’nun üzerinde bir rakama Fransız yıldızın satışına onay verileceği öğrenildi.

GEÇEN SEZON 6.4 MİLYON EURO KAZANDI
Garanti ücreti 3 milyon 350 bin Euro olan Bafetimbi Gomis, transferi sürecinde geçen sezon ayrıca transfer aşamasında 2.5 milyon Euro imza parası almıştı. Başarı bonusu olarak Gomis’e 200 bin Dolar şampiyonluk primi ödendi ve puan başı 5 bin Euro olmak üzere toplam 375 bin Euro da ek ücret verildi. 29 golle Süper Lig’de kral olan Gomis, geride bıraktığımız sezon toplamda 6.4 milyon Euro (35 milyon TL) kazandı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.