Kontenjan için yerli transferi şart!

Galatasaray'daki Türk oyuncu sayısı şu an 7, ancak Tolga ve Tarık da yeni sezonda düşünülmediği için bu sayı 5’e düşecek. Sarı kırmızılılar transfer döneminde yerli kontenjanını doldurmak için bu yöndeki hamlelere de ağırlık vermiş durumda..

Hürriyet'in haberine göre; sözleşmeleri sona eren Türk futbolculardan Yasin Öztekin, Koray Günter, Eray İşcan ve Hakan Balta ile yollarını ayırma kararı alan Galatasaray’da, kadrodaki yerli oyuncu sayısı hem UEFA hem TFF’nin belirlediği sınırların altına indi.

TFF’ye bildireceği 28 kişilik listede en az 14, UEFA’ya vereceği A listesinde ise 8 (en az 4’ü Türkiye’de yetişmiş) futbolcu bildirmesi gereken Galatasaray’da, yerli transferi şart oldu.

Sarı kırmızılıların mevcut kadrosunda sadece 7 yerli oyuncu (Serdar Aziz, Sinan Gümüş, Selçuk İnan, Ahmet Çalık, Eren Derdiyok, Tolga Ciğerci, Tarık Çamdal) kaldı.

AHMET ÇALIK ŞİMDİLİK TAKIMDA KALDI
Takımda kalan yerlilerden Tolga ve Tarık da gelecek sezonun kadrosunda düşünülmediği için, Türk futbolcu sayısı 5’e düşecek. Galatasaray yönetimi ve teknik direktör Fatih Terim transfer çalışmalarını bu doğrultuda yürütüyor.Sarı kırmızılıların ilk etapta altyapıdaki Batuhan Şen, Ozan Kabak ile Atalay Babacan’ı A takıma alıp isimlerini TFF ve UEFA’ya bildirmesi bekleniyor. Ayrıca, Muğdat Çelik, başta olmak üzere bazı yerli futbolcular transfer edilecek.

Yine, gelişimini tamamlaması amacıyla kiralık gönderilmesi düşünülen Ahmet Çalık’ın da bu kriterler nedeniyle şimdilik takımda tutulmasına karar verildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.