Martin Linnes: Galatasaray çok özel ve büyük bir kulüp!

Mariano'nun sakatlığının ardından gösterdiği performansın yanı sıra Fatih Terim'in gelişiyle birlikte müthiş bir çıkış yakalayan ve formuyla takımın önemli parçalarından birisi olan Martin Linnes ülkesi Norveç'te özel açıklamalarda bulundu. Galatasaray'da ilk kez lig şampiyonluğu yaşadığını ve bunun özel bir duygu olduğunu belirten tecrübeli oyuncu, teknik direktör Fatih Terim'i de yere göğe sığdıramadı. 

Norveç’te futbola bakış ile Türkiye’deki insanların bakış açılarının farklı olduğunu dile getiren Martin Linnes, “Benim şu an Türkiye’de tecrübe ettiğim şeyi bir çok Norveçlinin hiç görmediğine eminim. İstanbul’da futbol oynamak mental olarak güçlü olmayı gerektiriyor. Bence bu ortamda futbol çok öğretici, gidilecek iyi bir okul gibi. Galatasaray çok büyük bir kulüp.. Ayrıca mevcut teknik direktörümüz Fatih Terim kulüp için bir efsane. Özel bir aurası olan bir insan. Oynarken kendisi saha kenarına yaklaştığında bu aurayı hissediyorsunuz. Bu aura sizi futbol oynarken daha inançlı yapıyor. İyi, dürüst ve oyuncularına karşı açık sözlü bir insan. Ben de böyle açık konuşan insanları severim.” ifadelerine yer verdi.

Norveç’in 300 nüfuslu Sander köyünden çıkma olduğunu, şu anda ise eşi ve kızıyla birlikte 15 milyon nüfuslu İstanbul’da yaşadığını dile getiren Linnes, “Söylemeye bile gerek yok, bu büyük bir değişim... Ancak öte yandan iki yer arasında öyle muazzam bir fark da yok. Sonuçta kurallar aynı. İnsan olmak ile, insan gibi davranmak ile ilgili bir durum. Eğer bu varsa sorun yok.” diye konuştu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.