Mustafa Cengiz: Bizler taraftarla yaşıyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü, Haziran Ayı Olağan Divan Toplantısı, Florya Metin Oktay Tesisleri Basketbol Salonu'nda gerçekleşti. Başkan Mustafa Cengiz, Divan Kurulu Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. UEFA'dan gelecek cezanın bugün açıklanacağını söyleyen Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde...

BİZLER TARAFTARLA YAŞIYORUZ
Hem seçimler, hem ülkenin içinde bulunduğu konjonktür nedeniyle balkonlara bayraklarımız tam olarak asılamadı. İnşallah biz 5. yıldızlara, rakiplere de 3. 4. yıldızlara ulaşır. 

İltifatlar arttıkça yönetimimizin yükü çok ağırlaşıyor. Teveccüh yoğunlaştıkça, taraftarın sempatisi arttıkça bu bizi şımartmıyor, güç zehirlenmesine itmiyor tam tersine endişelerimiz artıyor. Biz başları yere eğdirmemek için bütün gayretimizle çalışıyoruz.

Kerem Ertan'a özellikle teşekkür ediyorum. 3 ay maaş almadan çalıştı. Israrlarımla profesyonel olacak ve maaşa geçecek. Çok güzel bir şampiyonluk kutlamasına imza atıldı. 1.5 milyon TL gelir elde ettik. Galatasaray böylece kutlamalardan ilk kez gelir elde etmiş oldu. Bizler taraftarla yaşıyoruz; en büyük gelirimiz taraftarımızın bize verdiği destek. Taraftarlarımız GSStore’lara koştu. Yüzde 18'lik bir artış gerçekleşti. Kombinede 30 milyon TL’ye yakın bir satış yaşandı... Rakamları gün gün izliyoruz. GreyWeekend’de 3 günde 6 milyon TL’lik satış yapıldı... Bunu şeffaf olarak verdik. Kombine fiyatları Galatasaray'a yakışır şekilde.

KİMSEYE GALATASARAY'IN HAKLARINI SATMAYIZ, VERMEYİZ
2 yılda bitmesi gereken otel 4. yılına girdi. Çok düşük teklifler geliyor. Hastane, ofis gibi şanslar var ama Teknokent olarak burayı değerlendireceğiz, çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda ayrıca bilgilendirme yapacağım. Galatasaray Adası ile ilgili kimse endişe etmesin. 2 parselin bizde olduğu bu ay içinde kesinleşti. Milli Savunma ve Büyükşehir nezdinde çalışmalarımız sürüyor. Bir komite kurduk. Bunu mutlaka çözeceğiz. Kimseye Galatasaray'ın haklarını satmayız, vermeyiz. Çözeceğiz. İşletmecinin açtığı dava var ama kontra olarak iki dava açıyoruz. Boğaz’daki görüntüyü kabul edemeyiz. Hem onu kaldıracağız hem de işletmecinin tazminat ödeyeceği çok ağır iki dava açıyoruz. Emlak Konut ile imzaladığımız yüzde 80'e 20'lik anlaşmamız var. Riva'nın müteahhittleri çok sıkı Galatasaraylılar. 845 villalık projeyi 1500 sınırına dayandırdılar. Plan, proje Çevre Bakanlığı’ndan alınacak izinler uzadı. Onlar da yatırım yaptı ve bitirmek zorundalar. Satış ofisini kuruyorlar. Sanırım sonbaharda start alacaklar. Camia olarak de kendilerine destek olacağız. Oradaki gelirin artması bizim gelirimizin artması demek. Riva'da müteahhit satış desteğini camia olarak vereceğiz.

Başkan Mustafa Cengiz 24 ay içinde borçların sıfırlanması için projeler üretildiğinin vurgusunu da yaparken “Temelimde geçmişi eleştirip yücelmek yok. Kendi yaptığıma bakarım. Geçmişte hata varsa, o hatalarda bizim de payımız var. Bundan sona amacımız, Galatasaray'ın masasının temizlenmesi, 24 ay sonunda borçların sıfırlanması” dedi.

Mustafa Cengiz, UEFA'dan gelecek cezayla ilgili olarak da, ''UEFA için detaya giremem. Bir hafta uzattılar ve nedeni biz değiliz, yabancı ülke takımları. İnşallah bu akşam 17.00'den sonra karar açıklanacak. UEFA konusu altında kalkabileceğimiz şeyler. Çok enteresan mahrem olan şeyi medyada gördük. Birbirimize döndük baktık ama kimin söylediğini bulamadık. Medya çıkanların yarısı doğru, yarısı yanlış.'' sözlerini söyledi. 

Başkan Mustafa Cengiz, Haziran Ayı Olağan Divan Toplantısında yaptığı konuşmanın sonunda Ramazan Bayramının hayırlara vesile olması dilerken "Bütün bayramlar Galatasaray'ın olsun" ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.