Ertuğrul Erdoğan: Benim için çok önemli bir an

Galatasaray Basketbol Takımı yeni başantrenörü Ertuğrul Erdoğan ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandı. Ertuğrul Erdoğan bugün gerçekleştirilen imza töreninde açıklamalarda bulundu. Tribüne gelen herkesin keyif alacağı bir basketbol takımını yaratmak istediklerini belirten Ertuğrul Erdoğan, Ağustos'un ilk haftasında birçok şeyin netleşeceğini de belirtti. Ertuğrul Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde...

BENİM İÇİN HAKİKATEN ÇOK ÖNEMLİ BİR AN
Benim için hakikaten çok önemli bir an. Biz antrenörlerin hayatlarında önemli dönüm noktaları vardır. Benim için Galatasaray önemli bir dönüm noktasıydı. Buradaki beklentilerin neler olduğunu, zorluk derecesini iyi biliyorum. Ümit ediyorum başkanımız, yönetim kurulu üyeleri, ben, teknik heyet, oyuncular ve taraftarlarımızla birlikte sinerji yakalarız ve düşündüğümüz, hak ettiğimiz yerlere yaklaşırız. En büyük beklentim sahada mücadele eden, terlettiği formanın hakkını veren bir takım yaratmak. Orta ve uzun vadeli hedeflerimiz olacak. Sporda sadece bugün var. Biz önce bugünü düşüneceğiz ama yarını da hayal edeceğiz. Kadromuza bakınca bunu da görecekseniz. Kadromuza değerli A Milli takım potansiyelinde oyuncuları bir araya getirmeyi ve yabancıların uyum sağlayacağı bir takım yaratmayı amaçlıyoruz. Gençlerimizin yüksek enerjisi, yabancılarımızın da katkısıyla tribüne gelen herkese keyif veren bir basketbol takımı yaratmak hedefindeyiz.

BÜTÜN MESAİM VE KONSANTRASYONUM GALATASARAY'DA
Milli takımlar konusu çok hassas bir konu. Hazırlıklar 13 Ağustos’ta başlayacak. Aynı dönemde kulüplerin çalışmaları da başlayacak. Şu anda önceliğim Galatasaray Erkek Basketbol Takımı. Önümüzde çok kısa bir süre var. Dolayısıyla şu anda gözüken bütün mesaim ve konsantrasyonumun Galatasaray’da olduğu. Milli takıma ayrı bir gönül bağım var. Orada olmaktan gurur duyuyorum ama önceliğim şu anda burası.

AĞUSTOSUN İLK HAFTASINDA BİRÇOK ŞEY NETLEŞECEK
Zamanımızın çok azaldığını ben de biliyorum. Birçok takıma göre geride başladığımız bir transfer dönemindeyiz. Yerli oyuncu konusunda iki transfer kafamda var. Ancak yerli oyuncu piyasasında özellikle beş yabancı kuralı geldikten sonra büyük takımlar tarafından piyasadaki değerli oyuncular alındı. Kadromuzda iki tane A Milli takım oyuncusu var. Can Korkmaz’ı da dahil ettik. Kendisi bence geçen sezon çok iyi bir sezon geçirdi. Daha önce Erol Can Çinko transfer edilmişti. Ayberk Olmaz’ı dahil ettik. Onun yanında bir de üç numara daha almak istiyoruz. Beşinci uzunu da planlıyoruz ama çok dar bir listede ilerliyoruz. Yabancı oyuncu konusunda irtibatta olduğumuz oyuncular var. Bitirme noktasındayız. Yakın zamanda bazı isimleri açıklayacağız. Aceleci davranmadan hazırlanıyoruz. NBA’den çıkacak oyunculara da bakmak istiyoruz. Ağustos'un ilk haftasında birçok şeyi netleştirmeyi düşünüyoruz.

YAĞIZER ULUĞ GÜNDEMİMİZDE YOK
Yağızer Uluğ benim çok değer verdiğim bir arkadaşım. Yakın zamanda aramızda bir görüşme oldu ancak yardımcı antrenör konusunda böyle bir şey gündemimizde yok. Kısa süre içerisinde teknik heyetle ilgili gündeme gelecek isimler var. Bunları da açıklayacağız.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.