Fatih Terim: Galatasaray hepimizden önce gelir!

Yeni sezon hazırlıklarını İsviçre'de sürdüren şaşmpiyon Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transfer döneminde Dünya Kupası'nın tüm piyasayı etkilediğini belirten İmparator, kulübün yaşadığı mali sorunlar ve takımdan gönderilmesi beklenen isimler hakkında da görüşlerini dile getirdi. Fatih Terim'in açıklamalarındaki bir diğer konu ise, sezon başından beri antrenmanlara sakatlığını bahane ederek katılmayan Tolga Ciğerci oldu. Fatih Terim'in açıklamalarının tamamı şu şekilde..

DÜNYA KUPASI TRANSFERİ ETKİLEDİ
Muhakkak ki Dünya Kupası transferi etkiledi. En azından Dünya Kupası devam ederken herkes daha sakin oldu ve bekledi, bir kısmı izledi. Oradan alabileceği oyuncuları takip etti. Ya da listesinde olanları teyit etmek için büyük turnuvada izledi. Kulüpler de oyuncularının kalmasını ya da gitmesini buradaki performansa göre de belirledi. Kadroyu Dünya Kupası'ndan sonra da şekillendirecek birçok kulüp var. Yani Dünya Kupası gibi dev bir organizasyon sırasında herkesin burayı düşünüp hareket etmesi kadar doğal bir şey yok. Bizim de seyrettiğimiz oyuncular vardı ve bizim oyuncularımız da elbette izlendi. Dolayısıyla Dünya Kupası önemli bir etken.. Sonrasında daha çok hızlanacaktır. Herkes kadrosunu ayarlayacak.

SORUNLAR BİZE DENK GELDİ
Olaya şöyle bakmak lazım, burası Galatasaray Kulübü.. Galatasaray hepimizden önce gelir, bunu kabul edelim. Madem bu profesyonel bir iş ve herkes, aldığının, kazandığının hakkını vermek zorunda. Bundan geriye dönüş yok. Şahsi kanaatim odur ki istenilmesi kadar yolların ayrılması da çok doğal bir olay. Ama şartlar ne olursa olsun ben oyuncunun oynama isteğinden yanayım. Her zaman oynama isteği ağır basmalı. Böyle bakarsak bazı arkadaşlarımızın oynamalarını öngörüyorum, böyle istiyorum. Birebir konuşmalarımda da bunu tavsiye ediyorum. Onlar da beni kırmadı, şimdiye kadar çözülmesi gerekirdi ama bize denk geldi. Biz de yardım edeceğiz onlara. Tek taraflı menfaat olmaz, iki tarafın da kazanması gerekir.

TOLGA İDMANA ÇIKMADI
Tolga'ya gelecek olursak; geçen ifade ettim ama bir kez daha söyleyeyim. En kritik son 5-6 haftada pek sakatlıktan dolayı göremedik maalesef.. Aradan geçen 40-45 gün sonrasında tekrar sezona geldiğinde daha birinci günde, "Ayağım ağrıyor, çıkamayacağım antrenmana.." diyorsa o zaman çözüm gerekiyor bu soruna ben öyle düşünüyorum. Doktor, yardımcı hocalarım ve Tolga konuşmuşlar, tedavisine karar vermişler ve şu anda devam ediyor. Buraya getirmenin bir manası yoktu. Daha komplike müdahale edilecek hastanede. Oradan sonra oynar mı oynamaz mı, ayağı iyileşti mi iyileşmedi mi bakacağız.

UEFA LİSTESİNE 2 KALECİ YAZABİLİRİZ
Açıkçası UEFA bize çok önemli yaptırımlar koydu. Kadromuz 21 olarak mecburi bir kriter var. Bu elimizi daralttı. Bu 21'in içinde bazı kriterler var, 3 de kaleci olacak. Burada belki de oyuncudan kazanmak için iki kaleci yazabiliriz listeye, henüz düşünmedim. Böyle bir karar alabiliriz. Bununla da sınırlı değil maalesef. Bir de mali kriter var. Oyuncuyu satmadan bonservisle oyuncu alamıyoruz. Sadece kiralayarak ya da sıfır bonsversle almak zorundayız. Hepimizi bir hayli zora sokuyor. Aylardır müthiş bir çaba içerisindeyiz ki bu normlara uyan aynı zamanda eksiğimizi kapatacak bir oyuncu grubunu en iyi şartlarda ortaya getirelim ama kolay olmuyor.

Avrupa'daki hayalim her zaman geçerli. Bu hayali gerçekleştirmek kolay mı? Hayır. Bunun dışında daha da önemli bir durum var. Ekonomik farklılıklar ve büyük yetenekli oyuncu farklılığı, bunlar önemli. Şu anda muhtemel rakipler arasında bir oyuncusunun bizim takım fiyatına olduğu gerçeğini unutmamak lazım.. Bunları sıraladıktan sonra kimse benim herhangi bir şeyden vazgeçtiğimi düşünmesin, ben sadece durum tespiti yapıyorum ve ortaya net olan bilgileri, gerçekleri koyuyorum. Ben ve takımım Şampiyonlar Ligi'nde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Ama şimdi mi olur sonra mı olur zaman içerisinde hayalimizden vazgeçmemiz söz konusu değil. Bu sene gruptan çıkmak isteyen ve ileri gitmek isteyen Galatasaray olacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.