İsmail Çipe: Hem varlığı, hem yokluğu görüyoruz..

Şampiyon Galatasaray yeni sezon öncesi hazırlık çalışmalarını İsviçre'de sürdürürken kampta bulunan kalecilerimizden İsmail Çipe basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz sezonu Tuzlaspor'da kiralık geçiren ve bu sezon Fernando Muslera'nın arkasında olması beklenen 23 yaşındaki kaleci yeni sezonda hedefinin Galatasaray'da kalmak olduğunu belirtti. İsmail Çipe'nin açıklamalarının tamamı şu şekilde..

Yeni sezon hazırlıkları öncesinde Muslera'nın Dünya Kupası'nda olmasından dolayı 1'inci kaleci olarak kampta yer alan Çipe, "Benim için bu kamp bir ilkti. 1'inci kaleci olarak buraya geldiğim ilk kamp oldu. Hocam bana şans verdi. İkinci ligde oynamam bana tecrübe kattı. Hem varlığı hem de yokluğu görüyorsunuz. İkinci ligde olsa profesyonel maçlar oynuyorsunuz ve onun rahatlığıyla maça çıkıyorsunuz. Bu rahatlıkla FC Wil maçına çıktım. Eksiklerim var Taffarel hocamla bu eksikleri kapatabilirim. hocam bana bu şansı verirse uzun yıllar bu formayı taşımak istiyorum. İki yıl dışardaydım. Hepimizin hedefi burada olmak. Hocamız görev verirse bu formayı taşırız." diye konuştu.

Hem Taffarel, hem de Muslera ile çalışmanın büyük bir şans olduğuna vurgu yapan Çipe, "Şu anda dünyanın en iyi kalecileri ile birlikte çalışıyoruz. Birisi hocamız birisi de ağabeyliğimizi yapıyor ve ayrıca rekabet içindeyiz. Onların kişiliğini konuşmaya gerek yok. Hep neşeliler ve bize doğru yolu gösteriyorlar. Onlarla çalışmak bizim için büyük şans. Değerlerini bilerek daha çok çalışmalıyız." açıklamasını yaptı.

Galatasaray alt yapısından yetişerek A takımda forma giyme başarısı gösteren İsmail Çipe, "Türk futbolunda hem alt yapı hem de üst yapı sorunu var. Bu benim Galatasaray ile dördüncü kampım. Birçok hocayla çalıştım. Alt ligleri görmeden buraya geldikleri için burada genç futbolcular çok çalışmıyor. Takımımızda çok iyi genç oyuncular var. Diğerlerinden ayrı tutuyorum ancak alt liglerdeki zorlukları görmeden buraya gelmeleri etkili oluyor." dedi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.