Al-Hilal, Maicon için FIFA'ya başvurdu..

Galatasaray, Bafetimbi Gomis'i Suudi Arabistan'a gönderirken Maicon için de bir yıl için gelen 3 milyon Euro kiralama teklifini kabul etti. Evraklar gönderildi ancak sistemin donması ardından kayıt oluşturulamaması sebebiyle transfer gerçekleşmedi. Al-Hilal transfer için FIFA'ya başvurdu ve gelecek kararı bekliyor..

Vatan'ın haberine göre; Maicon için 3 milyon Euro'ya anlaşma sağlanırken bir son dakika şoku yaşandı. Al-Hilal kulübü, Suudi Arabistan'da transferin son gününde kadrosuna katmaya çalıştığı oyuncu için sistemde sorun yaşayınca federasyonlarına resmi bildirimi yapamadı. 

Galatasaraylı idareciler iki kulüp arasında yapılan anlaşmanın ardından tüm evrakları gönderirken Al-Hilal kulübü de sistemdeki kilitlenme nedeniyle uzun bir süre beklemek zorunda kaldı. Sistemin açılması ile birlikte hemen bilgileri girmek için kolları sıvayan Suudi kulübünün yetkilileri defalarca deneseler de kayıt oluşturamadılar ve transfer süresi bittiği için Maicon'un Al-Hilal'e gidişi iptal oldu.

KARAR SÜRESİ BELİRSİZ!
Al-Hilal kulübünün yöneticileri tüm çabalarına rağmen sistemdeki sorun nedeniyle işlemi yapamadıklarını ülkelerinin federasyonuna hemen bildirdi. Konunun çözüm yeri FIFA olması nedeniyle de hemen FIFA'ya başvurma kararı alındı.

Al Hilal kulübü düşük bir ihtimal de olsa Maicon transferi için FIFA'dan olumlu yanıt bekliyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.