Yıldırım "kırmızı" diye uyardı, Çakır dinlemedi..

Süper Kupa finalinde penaltılarla Akhisar Belediyespor'a kaybeden Galatasaray'da maçın en kritik pozisyonlarından birisi kuşkusuz Dany Nounkeu ve Garry Rodrigues arasında yaşanılan pozisyon oldu. Karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır pozisyonda sarı kartına başvururken, Süper Lig'de ilk kez uygulanan VAR uygulamasında yardımcı hakemin kendisini uyarmasına rağmen kararından vazgeçmedi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray ile Akhisarspor arasındaki Süper Kupa maçına Cüneyt Çakır'ın Dany'nin Rodrigues'i düşürdüğü pozisyon sonrası verdiği sarı kart damga vurdu. O pozisyon için VAR'ın başında oturan Bülent Yıldırım'ın sarı kartın yanlış olduğuna ve kırmızı kart olması gerektiğine karar verdiği, bunun için de orta hakem Cüneyt Çakır'ı uyardığı ortaya çıktı. Bunun üzerine VAR'dan görüntüyü tekrar izleyen Çakır'ın ise kararında ısrarcı olarak "Sorumluluk bende" dediği bildirildi. Öte yandan otoriteler, pozisyon için kartın kırmızı olması gerektiği görüşünde birleştiler. 

Ahmet Çakar pozisyonla ilgili olarak "Süper Kupa'da ilk defa VAR uygulandı. Onda da yanlış uygulandı. Dany son adamdı. Diğer Akhisarlı futbolcu hızını almış Rodrigues'e yetişemezdi. Kırmızı kart olmalıydı" derken, eski hakemlerden Mustafa Çulcu da tartışmalı pozisyonu "VAR sistemi, karar net yanlışsa devreye giriyor. Ancak hakem Çakır sarı da ısrar etti. VAR'a gerek kalmaksızın bu pozisyon çıplak gözle kırmızı olmalıydı. Bu karar VAR'ın daha ilk maçta olumlu kabulünü sıkıntıya soktu." sözleriyle değerlendirdi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.