Fatih Terim: "Bir Süper Kupa'yı daha almak için mücadele edeceğiz"

Yarın Konya'da oynanacak olan TFF Süper Kupa maçı öncesinde Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Akhisarspor mücadelesiyle Galatasaray'ın başında 400. maçına çıkacak Terim, Bütün maçlara gururla çıktığını ve kupalar kazandığını söyledi. Transfere de değinen Fatih Terim, İmkanlar dahilinde en iyisini yapmak için gece-gündüz çalıştıklarını söyledi.

İKİ ŞAMPİYONUN MAÇI
"Yarınki maç, iki şampiyonun maçı olacak. Son 10 Süper Kupa'nın 5'ini alan Galatasaray yarın da bir diğerini almak için sahada mücadele edecektir. Güzel bir maç olmasını diliyorum" 

"BÜTÜN MAÇLARA GURURLA ÇIKTIM"
"400 maç. Önemli bir sayı. Rakam yüksek ama burada kazanılan kupalar var. Ara vermeseydik de kupa fazla olsaydı. Bütün maçlara gururla çıktım" 

"OYUNCULARIMIZI, 'VAR'A HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORUZ"
"Bu çalışmaları başında da destekliyordum, bugün de destekliyorum. Son Dünya Kupası'nda akıllarda kalan bütün sorunları bertaraf ettiğini düşünüyorum. Ne çok vakit kaybedilecek, ne de acabalar olacak. VAR konusunda oyunculara şu telkinde bulunacağız. İtiraz etmeyeceğiz, riske girmeyeceğiz. Sabırlı olacağız. Kart yemek istemiyoruz. İtiraz etmeleri çabuk kart gösterecektir. Onun için biz bu üç konu üzerinden oyuncularımızı, 'VAR'a hazırlamaya çalışıyoruz" 

'VAR'ın saha içinde ve saha dışındaki tüm kesimin itirazlarını da aza indireceğini ifade eden Terim, bu sistemin faydalı olacağını düşündüğünü söyledi. 

"AYLARDIR ANORMAL ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ"
"UEFA cezası nedeniyle sattığımız kadar oyuncu alabileceğiz. Hepimiz aylardır anormal şekilde çalışıyoruz. İmkanımıza göre, durumu göre her şeyi, ince eleyip, sık dokuduğumuzdan emin olabilirler. Değişim yaşayacağız, yaşamalıyız. Bu ekonomik olabilir, teknik olabilir, idari olabilir. Galatasaray'ın bugünü, yarınını düşünmek mecburiyetinden olan dönem geçiriyoruz. Fedakarlıklarla zor görünüyor ama hepimiz anormal efor sarf ediyoruz. Ama karşılığını alıyoruz. Herkes transfer istiyor ama bu duygusallık gerçek hayatta olmuyor. Bir çok şeyle aynı anda uğraşıyoruz" 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.