Galatasaray, Oumar Niasse transferini bitiriyor!

Transfer dönemi sona ermeden en az bir forvet takviyesi yapmak isteyen Galatasaray, Everton forması giyen Oumar Niasse için temasları sıklaştırdı. Modeste'nin sözleşmesindeki usulsüz fesihten dolayı risk almaktan kaçınan sarı kırmızılı yönetim, Niasse'yi kiralamak için Everton'ın kapısını çaldı.

Futbol Arena'nın haberine göre;  Galatasaray, Niasse için İngiliz ekibini ikna etmek için önemli bir formül masaya sundu. UEFA kısıtları gereğince hem kriterleri sağlayıp hem de Niasse'ı kadrosuna katmak için Galatasaray, Everton Kulübüne "Satın alma opsiyonu ile kiralama" üzerine teklif yaptı.

Galatasaray sözleşmeye Mayıs 2019'u kapsayan bir opsiyon maddesi koyarak kiralama önerisine ilk etapta sıcak bakmayan Everton Kulübünü ikna etmek için kolları sıvadı. Böylelikle Galatasaray kulübü hem UEFA'nın koyduğu kriterleri yerine getirecek hem de Niasse için Everton'u ikna etmek istiyor. Niasse ise Galatasaray'a gelmeye sıcak bakarken kulüplerin anlaşmasını bekliyor. Galatasaray, bu sezon için kiralık formülüne Everton'u ikna edemezse alternatiflerde İngiltere'den olacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.