Modeste transferinin perde arkası ortaya çıktı!

Galatasaray'da Bafetimbi Gomis'in ayrılığının ardından gündeme gelen Anthony Modeste'den vazgeçilmesinin perde arkası ortaya çıktı. Cimbom, oyuncu ile 2.8 milyon Euro'ya anlaştı ancak imza safhasında avukatların uyarısı üzerine transferden vazgeçildi.

Futbol Arena'nın haberine göre; Galatasaray'da Gomis'in ayrılığı sonrasında Galatasaray, kadrosuna katmak istediği Modeste ile anlaşmasına karşın transferinden vazgeçmişti. Çin Kulübü TJ Quinjain ile kontratını tek taraflı fesh eden oyuncu ile alakalı FIFA'nın usülsüz fesih kararı verebileceği avukatlar tarafından ön görülünce Galatasaray, Fransız yıldızdan vazgeçmişti. Bugün ise Fransa basını ve daha sonra menajer Mendy, Galatasaray'ı riske sokacak bir durumun kalmadığını ve sarı kırmızılı kulüpleri bir görüşme daha yapılacağını iddia etti.

Monaco'da oyuncu ile 2.8 milyon euro yıllık ücret karşılığında anlaşma sağlandı. İmzaları atma safhasına gelindi. Modeste Galatasaray için Arap kulüplerinden gelen teklifleri dahi reddetti. İmza safhasında kulüp avukatları Modeste'nin Çin kulübü ile yaptığı sözleşmede riskli durumlar tespit etti ve oyuncu aleyhine karar çıkması halinde Galatasaray'ın yüklü tazminat ödeme ihtimali olabileceği görüldü. Galatasaray bu nedenle transferden vazgeçti.

Galatasaray kulübü yetkilileri de "Modeste ile anlaşmamıza karşın transferden bu yüzden vazgeçtik. Tekrar bir girişim yapacağımız doğru değil" ifadeleri kullandılar.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.